fbpx

Kindle Classic

Czytnik e-booków oferowany przez Amazona jest obecnie najlepszym wyborem dla osób, które szukają urządzenia bez żadnych dodatkowych bajerów. Kindle Classic zwany również Kindle 2012 wyposażono w 6 calowy ekran wykonany w technologii e-papieru E Ink Pearl oferujący znacznie lepszą jakość niż wyświetlacze Viziplex.

Kindle Classic Urządzenie posiada kartę sieciową obsługującą Wi-Fi, dzięki czemu może stanowić substytut tabletu czy smartfona. Funkcja ta idealnie sprawdza się podczas wakacji czy w podróży, gdy nie chcemy nosić ze sobą wielu różnych urządzeń, ale zależy nam by mieć możliwość bycia online, sprawdzenia poczty, czy wyszukania jakiś informacji w internecie. Czytnik jest bardzo poręczny, a dzięki przyciskom po obu stronach ekranu korzystanie z niego jest bardzo komfortowe. Za wadę można uznać brak polskiego języka w menu. Urządzenie jednak bez problemu obsługuje polskie czcionki w książkach i daje użytkownikowi spore możliwości formatowania treści.

Ekran

Kindle Classic wyróżnia bardzo dobry ekran o przekątnej 6 cali. Wyświetla on obraz na e-papierze w technologii E Ink Pearl o rozdzielczości 800 x 600 px 167 dpi w 16 poziomach skali szarości. Zapewnia on dobrej jakości obraz o odpowiednim kontraście. Gwarantuje to czytelność wyświetlanej treści. Zjawisko ghostingu, które występuje w Klasycznym Kundelku nie przeszkadza w czytaniu i nie wymaga modyfikacji ustawień odświeżania strony po każdym przeładowaniu. Klasyczny Kundelek 2012

Wydajność

Amazon wyposażył swój klasyczny czytnik w 800 MHz procesor, który bardzo sprawnie radzi sobie z obsługą urządzenia. Zmiana stron odbywa się płynnie, a otwieranie książek trwa tylko chwilę. Czytnik otrzymał 2 GB pamięci, z czego do dyspozycji użytkownika pozostaje 1,3 GB, co spokojnie wystarczy na wgranie ok. 2 000 książek.

Bateria

Akumulator Kindle Classic pozwala na ok. 30 godzin czytania bez przerwy. Jest to rewelacyjny wynik i nawet największe mole książkowe nie będą musiały martwić się o częste ładowanie urządzenia. 9 mm grubości Kindle Classic

Podsumowanie

Amazon tworząc Kindle Classic wyprodukował jeden z najlepszych czytników e-booków na świecie. Model ten jest wygodny w użytkowaniu, bardzo długo działa na jednym ładowaniu baterii, posiada Wi-Fi i przeglądarkę pozwalającą na korzystanie z internetu. Nie jest to jednak urządzenie idealne. Korzystanie z internetu nie jest zbyt wygodne, ponieważ ekran nie jest dotykowy, a w urządzeniu brakuje klawiatury do wygodnego pisania. Brak polskiego menu również może zniechęcić osoby, które choćby w podstawowym stopniu nie znają języków obcych. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo mało obsługiwanych formatów książek elektronicznych ograniczających się wyłącznie do Amazonowego *.mobi i niezbyt wygodna obsługa plików typu *.pdf. Mimo swoich wad jest to nadal świetny czytnik, który w 100% spełni oczekiwania większości użytkowników.

Parametry techniczne

Procesor
800 MHz
Pamięć RAM
Brak informacji
Pamięć Flash
2 GB (dla użytkownika dostępne jest 1,3 GB)
Rozszerzenie pamięci
Nie
System operacyjny
Brak informacji
Odblokowany system
Nie
Bateria
Brak informacji, do 30 godzin czytania
Wyświetlacz
6 cali, e-papier E Ink Pearl, 16 poziomów szarości
Rozdzielczość
800 x 600 px 167 dpi
Kamera
Nie
Głośnik
Nie
Mikrofon
Nie
Złącze słuchawkowe
Nie
Złącza
mini USB
WiFi
Tak
Bluetooth
Nie
Akcelerometr (G-Sensor)
Nie
Czujnik zbliżeniowy
Nie
Czujnik oświetlenia
Nie
Moduł GPS
Nie
A-GPS
Nie
Moduł 3G/4G/LTE
Nie/Nie/Nie
Częstotliwość pracy 3G
Telefon
Nie
Częstotliwość pracy GSM
SMS
Nie
Internet
Tak
Przeglądarka www
Tak
Inne
wbudowane słowniki angielsko-angielskie
Szerokość (mm)
114
Wysokość (mm)
166
Grubość (mm)
9
Waga (g)
170
Obsługiwane formaty e-booków
Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI (niezabezpieczone DRM), PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP
Gwarancja
12 miesięcy