fbpx
PlayStation Plus grudzień 2021- darmowe gry w PS Plus - przecieki

PS Plus – Grudzień 2021 – darmowe gry

Z utęskieniem czekaliście na oficjalne potwierdzenie darmowych gier jakie otrzymamy w ramach PS Plus w grudniu? Sony dzisiaj potwierdziło zestaw tytułów, który będzie można pobrać już za parę dni. W tym materiale na przybliżymy Wam zestaw 6 gier, które będziecie mogli dodać do swoich kont. Jeżeli czytaliście nasz artykuł na temat przecieków, to niespodzianek nie będzie, ponieważ ponownie wszystko się potwierdziło. Zanim jednak zaczniemy, to wszystkich nowych widzów zachęcamy do zostawienia Suba na kanale Gamers’ Republic, a każdego po obejrzeniu materiału do lajkowania i komentowania. 

Od kiedy będzie można pobrać gry w PlayStation Plus na grudzień?

3 tytuły przeznaczone na PlayStation VR możecie dodawać do swoich kont już dzisiaj. Są to gry, które udostępniono na początku listopada i będą dostępne do poniedziałku 3 stycznia. Pozostałe 3 gry przeznaczone na PS4 i PS5 będą dostępne do pobrania od wtorku 7 grudnia w godzinach popołudniowych. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób z aktywną subskrypcją PS+.

Godfall Challenger Edition

Pierwszą darmową grą jaka do nas trafi jest Godfall Challenger Edition. Gra będzie dostępna w wersji dedykowanej dla PS5, a także w wersji na PS4. Tytuł ten jest połączeniem RPG’a z loot shooterem bez strzelania. Gra jest często porównywana do Borderlands czy Destiny, tylko zamiast strzelać do przeciwników okładamy ich po głowach mieczami i inną białą bronią. Gra posiada ładną kolorową grafikę, ale jej średnia ocena jest dość niska. Wielu graczy narzeka na słaby endgame, nieczytelne ataki wrogów, które często przewracają naszego bohatera, walkę z bossami i słaby loot. Mimo to sama walka sprawia sporo radości i potrafi przykuć do ekranu na długie godziny. Różnice między rodzajami broni są odczuwalne, wszystko jest dobrze udźwiękowione, a starcia wyglądają bardzo dobrze. Tytuł ten nie jest jak Dark Souls, a bardziej przypomina połączenie God of War, Devil May Cry oraz Monster Hunter: World. W Godfall możemy liczyć na zróżnicowane i bardzo ładne lokacje, które będziemy przemierzać. Tytuł nie ma polskiej wersji językowej, a jej ocena na Metacritic wynosi 61/100.

Mortal Shell

Drugim potwierdzonym tytułem jest Mortal Shell. Gra jest mrocznym RPG’iem w stylu Dark Souls, który jest osadzony w świecie fantasy wypełnionych strasznymi potworami. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina Dark Souls, ale nie jest to słaby klon, a gra wnosząca do gatunku swoje rozwiązania. Mortal Shell wyróżnia się dopracowanymi i ciekawymi modelami wrogów. Ciekawą mechanikom jest również brak tarczy, którą zastąpiono możliwością zmieniania się w kamień. Innym wyróżnikiem jest również to, że wcielamy się w istotę bez ciała, która jako zewnętrzne powłoki przejmuje ciała pokonanych wrogów. Rozwiązanie to daje też możliwość odrodzenia po śmierci. Gdy wróg zadaje nam kończący cios, wyrzuca bohatera z przejętego ciała. Jeżeli uda nam się powrócić do naszej powłoki, możemy kontynuować naszą walkę. Nie jest to jednak łatwe, bo wrogowie są potężni i nie łatwo ich pokonać, a gdy jesteśmy poza powłoką w postaci przejętego ciała, to wystarczy jeden cios by ostatecznie pozbawić nas życia. Gra nie ma polskiej wersji językowej, a jej ocena w serwisie Metacritic wynosi 76/100.

LEGO DC Super-Villains

Trzecią grą, która będzie dostępna w grudniowym PS Plus jest LEGO DC Super-Villains, w której możemy wcielić się w antybohaterów ze świata DC Comics. Każdy z nich dysponuje specjalnymi umiejętnościami, ale jeżeli będzie to dla Was za mało, to gra daje również możliwość stworzenia od podstaw swojego bohatera, a właściwie złoczyńcę. Jak na gry z serii Lego przystało cały otwarty świat, który zwiedzamy jest bardzo kolorowy i w całości zbudowany z klocków duńskiego producenta. Sam rdzeń rozgrywki również opiera się na sprawdzonych w poprzednich grach fundamentach. Przemierzamy przeróżne lokacje, zaliczamy zadania, które popychają fabułę naprzód oraz kopiemy plastikowe dupska przeciwników. Prócz zwykłych przeciwników nie stanowiących większego zagrożenia od czasu do czasu przyjdzie nam również zmierzyć się z bossami. W grze uświadczymy sporo platformowych elementów, łatwych i przyjemnych zagadek logicznych oraz wielu znajdziek. LEGO DC Super-Villains posiada polską wersję językową, a jej ocena w Metacritic wynosi 74/100.

Oprócz wspomnianych tytułów, przez cały grudzień do swoich bibliotek możemy również dodać gry na PlayStation VR, które dla abonentów PS Plus są dostępne od 2 listopada. Gry na VR będą dostępne do poniedziałku 3 stycznia.

The Persistence

Tytuł, który jest połączeniem roguelik’a i survival horroru. The Persistence przeniesie nas do 2521 roku, gdzie naszym zadaniem będzie eksploracja pokładu kosmicznego statku. Podczas eksploracji będziemy rozwiązywali proste zagadki oraz walczyli z napotkanymi przeciwnikami. Wraz z postępami będziemy mieli możliwość rozwoju naszego bohatera poprawiając jego szybkość, wytrzymałość czy umiejętności. Gra posiada polskie napisy.

The Walking Dead: Saints & Sinners – Standard Edition

To pierwszoosobowa gra przenosząca nas do świata kultowej serii komiksów. Akcja tytułu ma miejsce w Nowym Orleanie, gdzie będziemy wykonywali przeróżne zadania. Nasze czyny będą miały wpływ na dalszy przebieg gry, więc musimy dobrze dobierać osoby, którym zdecydyujemy się pomóc. W starciach z zombiakami walczyć będziemy zarówno bronią białą niczym Michonne oraz siać kulki w łeb jak Rick Grimes. The Walking Dead: Saints & Sinners posiada również system crafringu pozwalający wytwarzać broń i amunicję. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

Until You Fall

Ostatni tytuł, w który w ramach PS Plus możemy pograć na PS VR to Until You Fall – RPG z elementami roguelike osadzony w fantastycznym świecie. Podobnie jak w dwóch wcześniej wspomnianych grach akcję obserwujemy z pierwszej osoby. W tytule tym zwiedzamy proceduralnie generowany świat, w którym mierzymy się w epickich walkach. Będziemy tu gromić zarówno podstawowych przeciwników nie stanowiących wyzwania, jak również znacznie potężniejszych wrogów. Naszą głównym orężem jest broń biała oraz magia. W walkach niezbędny jest refleks oraz zręczność. Gra jest dostępna tylko w angielskiej wersji językowej.

Czy taki zestaw darmowych gier Was satysfakcjonuje? Jesteście zadowoleni z grudniowej oferty PS Plus? Dajcie znać w komentarzach, w którą z wspomnianych gier zagracie w pierwszej kolejności. Jeżeli spodobał Wam się nasz materiał, to nie zapomnijcie też zostawić łapki w górę, a jeżeli jeszcze nie subskrybujecie kanału Gamers’ Republic, to koniecznie zostawcie Suba. Tradycyjnie linki do źródeł znajdziecie w opisie pod filmem. Dzięki za oglądanie i do usłyszenia w kolejnych materiałach.

Przecieki

Witajcie w serwisie Mobilne-Technologie.Regionalnie w materiale poświęconym darmowym grom jakie w grudniu otrzymają abonenci usługi PlayStation Plus. Oficjalnie gry zostaną zapowiedziane przez Sony w środę 1 grudnia, a do swoich bibliotek będziemy je mogli dodać dopiero we wtorek 7 grudnia. W oczekiwaniu na nową ofertę PS Plus, do wtorku 7 grudnia subskrybenci z aktywną usługą PS+ do swoich bibliotek mogą dodać kilka ciekawych tytułów.

https://youtu.be/mZkXJLzblLM
PS Plus grudzień 2021 – prognozy darmowych gier na kanale Gamers’ Republic.

Knockout City czyli sieciowa gra akcji w zbijaka pozwalająca rozgrywać mecze 3 na 3 i 4 na 4 na zróżnicowanych arenach.
First Class Trouble – asymetryczną grę sieciową, w której gracze muszą zidentyfikować, który z nich jest androidem próbującym wybić żywych, coś w stylu Among Us tylko z widokiem z trzeciej osoby.
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning trzecioosobowym, dość liniowym RPGiem osadzonym w świecie fantasy.
Dodatkowo wszyscy z aktywnym abonamentem mogą dodać do swojej biblioteki 3 gry na PlayStation VR: The Persistence, The Walking Dead: Saints & Sinners, Until You Fall. Tytuły VR będą dostępne bezpłatnie do poniedziałku 3 stycznia.

Zanim przejdziemy do najważniejszego czyli przecieków dotyczących gier w PlayStation Plus na grudzień, wszystkich nowych widzów zachęcamy do poświęcenia chwili i oceny materiału oraz komentowania. Każda interakcja z Waszej strony jest mile widziana i mocno wspomaga działalność naszego serwisu, więc doceniamy wszystkie lajki oraz pozostawione przez Was komentarze.

Wracając jednak do oferty gier na zbliżający się miesiąc, to w sieci pojawiło się wiele różnych przewidywań wymieniających bardzo zróżnicowane tytuły. Wiele serwisów sugerowało, że z powodu ogromnego sukcesu Forza Horizon 5 możemy otrzymać grę wyścigową taką jak NFS Heat czy Gran Turismo Sport. Wymieniano również tytuły z serii Call of Duty, Uncharted i kilka innych mocnych marek. Oprócz tego typu wróżenia z kart znalazł się także przeciek opublikowany na stronie MyDealz, na której wcześniej pojawiały się potwierdzane później przez Sony przecieki. Co zatem najprawdopodobniej otrzymamy w grudniowym PS Plus?

Godfall Challenger Edition

Jest to gra RPG, w której znajdziecie również elementy loot shotera. Formuła tego tytułu przypomina schemat wykorzystany w serii Borderlands oraz Destiny, ale z walką wręcz. Akcja Godfall toczy się w świecie fantasy, który stoi przed obliczem zagłady. Jako członek upadającego zakonu musimy stawić czoła chaosowi, który pochłania resztki świata i nieubłaganie ściąga apokalipsę. Walka w grze łączy w sobie elementy wzorowane na tym co oferuje seria God of War oraz Devil May Cry, a twórcy tytułu nie kryją, że jedną z inspiracji była również seria Monster Hunter: World. Świat Godfall jest zróżnicowany, a odwiedzane lokacje czerpią inspiracje z żywiołów. Gra nie posiada polskiej wersji językowej, a jej ocena w Metacritic wynosi 61/100.

Mortal Shell

Jest to mroczny soulslike’owy RPG akcji osadzony w świecie fantasy wprost z Waszych najgorszych horrorów. W tytule tym wcielimy się w bohatera wysłanego w misją poszukiwania zaginionych sanktuariów, w których będziemy musieli zmierzyć się z wymagającymi wyzwaniami. Ciekawym rozwiązaniem jest brak cielesnej powłoki głównego bohatera. Możemy tu zatem wcielać się w zwłoki pokonanych wrogów i przejmować ich zdolności i specjalizacje. W Mortal Shell akcję obserwujemy z trzeciej osoby, a walka jest mocno zręcznościowa i jednocześnie wymagająca niczym w serii Dark Souls. Gra nie posiada polskiej wersji językowej, a serwis Metacritic ocenia ją na 76/100.

LEGO DC Super-Villains

Tytuł ten to gra osadzona w uniwersum DC Comics, która skupia się na losach złoczyńców takich jak Joker, Harley Quinn oraz inni członkowie Ligi Niesprawiedliwości. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana. W związku ze zniknięciem bohaterów z Ligi Sprawiedliwych Ziemia stała się bezbronna. Sytuację postanawiają wykorzystać antybohaterowie ze świata DC, którzy sieją spustoszenie oraz płatają złośliwe figle w Gotham City i Metropolis. Niestety na ich drodze staje Związek Sprawiedliwości złożony z przybyszów pochodzących z równoległej rzeczywistości. Szybko okazuje się jednak, że nowi przybysze nie są wcale dobrzy, a ich plan wypełniony jest złymi intencjami. W takiej sytuacji Jokerowi i spółce nie pozostaje nic innego jak przejąć rolę Gacka i kosmity z Kryptona odzianego w damskie legginsy i pelerynę i pozbycie się konkurencji. Tytuł pozwala nam nie tylko wcielić się w superłotrów, ale również stworzyć od podstaw nowego protagonistę, któremu nadamy specjalne moce. Lego DC Super-Villains posiada otwarty świat, a sama rozgrywka jest oparta na sprawdzonym z poprzednich części modelu zabawy. Eksplorujemy zróżnicowane lokacje, walczymy z przeciwnikami, pokonujemy bossów, a także pokonujemy platformówkowe sekwencje i zagadki logiczne. W tytule nie zabraknie również tego co uwielbiają kolekcjonerzy znajdziek. Gra posiada polską wersję językową i w serwisie Metacritic jest oceniana na 74/100.

Pamiętajcie, że wspomniane gry nie są tytułami potwierdzonymi przez Sony, a jedynie przeciekiem dotyczącym oferty PS Plus na grudzień. Serwis, na którym informacje zostały opublikowane w przeszłości wyprzedzał japończyków i ujawniał prawidłowe tytuły, więc jest szansa, że przecieki po raz kolejny się potwierdzą.

Dajcie znać czy taki zestaw gier Was satysfakcjonuje. Będziecie zadowoleni jeżeli wszystko się potwierdzi, czy preferujecie zupełnie coś innego? Jeśli ten materiał Wam się spodobał, to nie zapomnijcie zostawić łapki w górę. W przypadku, gdy jeszcze nie subskrybujecie naszego kanału, to zachęcamy o zostawienie Suba i dołączenie do społeczności pomagającej nam się rozwijać.

Linki do źródła przecieków jak zawsze znajdziecie w opisie pod artykułem. Dzięki za czytanie i do zobaczenia w kolejnych materiałach.

Źródła informacji o PlayStation Plus

  • https://www.mydealz.de/deals/playstation-plus-dezember-godfall-challenger-edition-ps5-ps4-mortal-shell-ps4-lego-dc-super-villains-ps4-1898035
  • https://blog.playstation.com/2021/12/01/playstation-plus-games-for-december-godfall-challenger-edition-lego-dc-super-villains-mortal-shell/
  • https://blog.playstation.com/2021/10/28/playstation-plus-games-for-november-knockout-city-first-class-trouble-kingdoms-of-amalur-re-reckoning/
PS Plus grudzień 2021 – darmowe gry – zapowiedź
5 out of 5 stars (5 / 5)
Średnia ocena: 4.9
Na podstawie: 11 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *