fbpx
Darmowe gry PS Plus marzec 2022

PS Plus marzec 2022 r. – darmowe gry

Sony już oficjalnie ogłosiło 4 tytuły jakie trafią do Plusowiczów już we wtorek 1 marca w godzinach popołudniowych.

Zanim Wam przybliżymy nadchodzącą ofertę, wszystkich nowych widzów zachęcamy do zostawienia suba, by nie przegapić kolejnych naszych materiałów. Będziemy również wdzięczni za ocenę po obejrzeniu, szczególnie za łapki w górę oraz za komentarze.

Ark: Survival Evolved

Skoro Formalności mamy już za sobą to możemy przejść do sedna. Pierwszym tytułem jaki znajdziemy we wtorek 1 marca w PS Plus jest Ark: Survival Evolved. Jest to pierwszoosobowy symulator przetrwania osadzony w ogromnym, otwartym świecie wypełnionym pradawnymi jaszczurami. Grę zaczynamy całkowicie bezbronni na wyspie wypełnionej niebezpiecznymi dinozaurami. W tym niegościnnym świecie musimy szybko zacząć gromadzić zasoby i zacząć wytwarzać z nich broń do zabijania gadów i obrony przed innymi graczami oraz narzędzia za pomocą których budujemy i umacniamy nasze schronienie. W Ark Survival Evolved wraz z postępami rozwijamy również umiejętności naszego bohatera, który dzięki nim z cienkiego bolka staje się super koksem. Jak już odpowiednio się wyposażymy w odpowiedni sprzęt, to możemy zacząć ujarzmiać dinozaury i zmieniać je w prehistoryczne taksówki. Tytuł ten oferuje zarówno zabawę solo offline jak i multi w trybie współpracy z innymi graczami. To właśnie dzięki łączeniu sił z innymi graczami możemy śmiało stawić czoła najgroźniejszym zimnokrwistym jaszczurom, których pokonanie pozwala obłowić się niesamowitymi skarbami. Gra posiada ładną grafikę, ale jest pozbawiona polskiej wersji językowej. Ark: Survival Evolved na Metacritic ma ocenę 69, a cena podstawowej wersji gry w sklepie PlayStation wynosi obecnie 124 złote.

Team Sonic Racing

Drugą darmową grą w PS Plus na marzec jest Team Sonic Racing. Jest to zręcznościowa gra wyścigowa oparta na tych samych zasadach co niezwykle popularna seria Mario Kart, tyle, że tu w pojazdach zasiadają postacie ze świata Sonica. Do wyboru mamy aż 15 różnych postaci, w tym znanego wszystkim niebieskiego jeża, który niezwykle szybko przebiera nóżkami. Każdy bohater wyróżnia się jednym z trzech stylów prowadzenia pojazdu: mocą, techniką lub szybkością. Team Sonic Racing oferuje typowo zręcznościowy model jazdy oraz kolorowe, oderwane od rzeczywistości, ale jednocześnie ciekawe i bardzo dobrze zaprojektowane trasy. Pokonując kolejne okrążenia będziemy mieli możliwość ułatwienia sobie życia lub utrudnienia go przeciwnikom dzięki zbieranym power-upom. W garażu dostaniemy możliwość tuningowania naszego bolidu. Dostosować do własnych oczekiwań można nie tylko wygląd pojazdu, ale również jego cechy. Team Sonic Racing kładzie duży nacisk na współpracę drużynową, która przekłada się na benefity dla całej drużyny. Łącząc się z innymi graczami w zespół możemy wymieniać się power-upami oraz dawać sobie premie do szybkości. Oprócz tego w ramach drużyny możemy wykonywać specjalne manewry, w tym Team Ultimate, który może przesądzić o naszym zwycięstwie. Gra posiada polski język, a w serwisie Metacritic ma ocenę 72. Obecnie w sklepie PlayStation tytuł ten można kupić za 169 złotych.

Ghostrunner

Trzecim tytułem jaki trafi do PlayStation Plus w marcu jest polska gra w klimatach cyberpunku – Ghostrunner. Akcja gry rozgrywa się w świecie zniszczonym globalnym kataklizmem, w którym ostatnim przyczółkiem ludzkości jest gigantyczna wieża terroryzowana przez Kluczniczkę i podległe jej oddziały. W tytule tym wcielamy się w jednego z obrońców wolności, który postanawia przeciwstawić się rządom twardej ręki zarówno w rzeczywistym świecie jak i cyberprzestrzeni. Korzystając z nadludzkich umiejętności, wspinamy się po kolejnych piętrach wykorzystując umiejętności parkourowe oraz eliminujemy wrogów stojących nam na drodze. Dodatkowo na pokonywanych poziomach odkrywamy sekrety budynku oraz poznajemy przeszłość naszego bohatera. Akcję gry przez cały czas obserwujemy z pierwszej osoby, co daje nam możliwość lepszego wczucia się w świat z mrocznej przyszłości rozświetlany kolorowymi neonami. Protagonista Ghostrunner sprawnie pokonuje przepaście, wspina się się na podwyższenia, biega po ścianach, a nawet spowalnia czas by unikać kul przeciwników i pokonywać przeszkody. Z pomocą specjalnej linki możliwe jest również wykonywanie skoków na znacznie większe odległości. Gra kładzie duży nacisk na szybkie i sprawne pokonywanie przeszkód, a cała mechanika została do tego bardzo dobrze przygotowana. Bohater oprócz nieludzkiego pędu i możliwości skakania na wysokość i odległości o jakich nie śniło się mistrzom olimpijskim, posiada również niezwykłą broń – katanę, którą za pomocą jednego ciosu eliminuje wrogów. Przeciwnicy walczą mniej honorowo i chętnie korzystają również z broni palnej, która jest równie potężna jak nasz miecz i za pomocą jednego celnego strzału pozbawia życia bohatera. Gra w serwisie Metacritic ma ocenę 78 i posiada język polski. Tytuł ten w sklepie PlayStation, zarówno na PS4 jak i PS5 kosztuje 129 złotych.

Ghost of Tsushima: Legends

Ostatnim, bonusowym tytułem jaki dostaniemy w PS Plus w marcu jest Ghost of Tsushima: Legends czyli samodzielne DLC do wspaniałej i wysoko ocenianej gry osadzonej w czasach samurajów. Do gry w ten tytuł nie jest wymagane posiadanie Ghost of Tsushima. Legends daje nam możliwość gry wieloosobowej na znanej z podstawki wyspie, ale została wzbogacona o nowe, pięknie zaprojektowane lokacje. Fabuła gry opowiada historię legend Łowcy, Ronina, Samuraja oraz Skrytobójcy, których odzwierciedlenie mamy w dostępnych klasach postaci. Akcję gry obserwujemy z trzeciej osoby, a rdzeń rozgrywki skupiony jest na walce białą bronią oraz nadnaturalnymi umiejętnościami bohaterów. Każda klasa postaci dysponuje innymi umiejętnościami. Ghost of Tsushima: Legends oferuje trzy kooperacyjne tryby zabawy. Mamy tu możliwość poznawania fabuły bawiąc się wspólnie z drugim graczem. Dostępny jest tryb przetrwania, w którym u boku 3 innych graczy stawiamy czoła nacierającym na nas, coraz potężniejszym przeciwnikom. Ostatni tryb dostępny w Legendach to Raid, który został przygotowany z myślą o graczach wymagających prawdziwego wyzwania. Zmierzymy się tu z najpotężniejszymi przeciwnikami, którzy są zdolni pokonać czteroosobową drużynę doświadczonych graczy nawet nie roniąc jednej kropli potu. Gra posiada fantastyczną oprawę audiowizualną oraz ciekawe projekty lokacji inspirowane architekturą, kulturą i legendami japońskimi. Tytuł ten nie posiada oceny w serwisie Metacritic, ale gracze dają jej 7,2/10. Ghost of Tsushima: Legends posiada polską wersję językową, a koszt tej gry w sklepie PlayStation wynosi 84 złote.

https://youtu.be/ExdJm_RWUsw

Cztery gry, w tym wszystkie wysoko oceniane i dość mocno zróżnicowane. Coś nam się wydaje, że z marcowej oferty większość graczy będzie bardzo zadowolona, a przynajmniej bardziej niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Choć nie wątpimy, że kilku maruderów i tak się znajdzie. W marcu Sony w ramach PlayStation Plus daje nam gry o wartości aż 506 złotych. W dodatku zamiast zestawu trzech darmowych gier otrzymujemy czwarty bonusowy tytuł, z którego gracze nie posiadający Ghost of Tsushima się ucieszą. Nie zapomnijcie ocenić obejrzanego materiału i jak zawsze dajcie znać w komentarzach, czy podobają Wam się gry jakie Sony wręczy nam we wtorek 1 marca w godzinach popołudniowych. Dzięki za oglądanie naszego kanału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *