fbpx
PS Plus Extra i PS+ Premium - darmowe gry - luty 2023

PS Plus Extra i PS Plus Premium – luty 2023 – nowe gry w Katalogu Gier i Katalogu Klasyki

W tym artykule przybliżymy Wam temat darmowych gier jakie będą dostępne w lutym dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus Extra i Premium. Sony oficjalnie potwierdziło zestaw 17 gier, w tym wielkich hitów. Tytuły trafią do katalogu gier PlayStation Plus dopiero we wtorek 21 lutego.

PlayStation Plus Extra i PS Plus Premium – informacje o darmowych grach na kanale Gamers’ Republic na YouTube.

Horizon Forbidden West | PS4, PS5 

Druga część przygód Aloy, w której wyruszamy do niebezpiecznej, zakazanej krainy na zachodzie. W Horizon Forbidden West spotkamy nowe i budzące grozę maszyny, zdumiewające plemiona oraz starych znajomych. Gra oferuje przepiękny i zróżnicowany świat, genialnie zaprojektowane roboty, piękne krajobrazy i ekscytującą historię. Tytuł ten jest obowiązkowy dla każdego fana postapokaliptycznego świata Horizon i trzecio osobowych gier akcji. Gra będzie dostępna w wersji na PS4 i PS5.

The Quarry | PS4, PS5 

Jest to ekscytujący horror, w którym nasze decyzje kształtują to jak potoczy się mroczna noc. The Quarry to filmowa opowieść, w której wcielamy się w 9 bohaterów biorących udział w przyjęciu na zakończenie letniego obozu. Jego przebieg szybko przybiera niespodziewany obrót, kiedy lokalsi skąpani w krwi zaczynają polować na nastolatków, a to nie oni są największym niebezpieczeństwem. Gra będzie dostępna na obie generacje konsol.

Resident Evil 7 Biohazard | PS4

Jeżeli uważacie się za pełnych odwagi, to Resident Evil 7 Biohazard zaprasza Was na zwiedzanie opuszczonej farmy z gnijącymi ścianami, położonej na południu Ameryki. Gra jest nowym początkiem dla tej strasznej serii i oferuje przerażającą i wciągającą rozgrywkę, którą oglądamy z pierwszej osoby. Gra działa na najnowocześniejszym silniku oferując niemal fotorealistyczną grafikę. Tytuł będzie dostępny w wersji na PS4, ale uruchomimy go również na obecnej generacji konsol.

Outriders | PS4, PS5

Jeżeli lubicie Gears of War oraz Destiny, to tytuł ten jest dla was. Outriders jest połączeniem tego co dobre z obu tytułów. Wcielamy się w niej w bohatera, który wyrusza w podróż po obcej planecie i z pomocą broni palnej i specjalnych umiejętności pacyfikuje wrogich tubylców. Gra oferuje zróżnicowany świat, w którym będziemy przemierzali lasy, góry, pustynie i wiele innych, ciekawych krajobrazów aby dotrzeć do tajemniczego sygnału. Tytuł dostępny będzie na obecną i poprzednią generację konsol Sony.

Scarlet Nexus | PS4, PS5 

W tytule tym przeniesiemy się do niedalekiej przyszłości, w której obłąkani mutanci zstępują z nieba. Skurczybyki są niestety bardzo odporne na konwencjonalne środki tępienia takich gości, więc typowe trepy z M4 i innymi broniami palnymi nie są w stanie wyperswadować im pobytu na naszej planecie. Na szczęście w Scarlet Nexus my wcielamy się w bohatera obdarzonego zdolnościami psychokinetycznymi, które idealnie sprawdzają się w walce z nowym wrogiem. Gra oferuje ciekawą historię, która będzie nam odsłaniała prawdę w miarę dokonywania postępów. Tytuł dostępny na dwie generacji konsol PlayStation.

Borderlands 3 | PS4, PS5

Ogromny zróżnicowany i szalony świat, w którym przetrwać może wyłącznie prawdziwy badass potrafiący w pełni wykorzystać możliwości jakie daje mu nieskończenie ogromna gama różnorodnych broni palnych i specjalne umiejętności. Borderlands 3 kontynuuje wszystko to za co pokochaliśmy jej poprzednie części. W grze tej mamy możliwość dostosowania umiejętności naszego bohatera i jego uzbrojenie do stylu gry jaki preferujemy. Gra zostanie udostępniona w wersji na PS4 i PS5.

Tekken 7 | PS4

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii bijatyk tuż obok Mortal Kombat i Street Fighter. W Tekken 7 poznajemy epickie zakończenie 20 letniej krwawej waśni Mishimy. Tytuł ten oferuje niesamowite, zapierające dech w piersi starcia z wykorzystaniem innowacyjnej mechaniki walki. 7 część Tekkena oddaje nam do dyspozycji ponad 30 grywalnych postaci, w tym ulubieńców poprzednich części, a także bohatera znanego przez fanów Street Fighter. Tytuł będzie dostępny tylko w wersji na PS4, którą uruchomimy również na nowszej generacji konsol.

Ace Combat 7: Skies Unknown | PS4

Jeśli zawsze marzyliście aby zasiąść za sterami najlepszych myśliwców na świecie, to szykujcie już miejsce na Waszych konsolach, bowiem do kolekcji gier PlayStation Plus w lutym trafi Ace Combat 7: Skies Unknown. Gra da nam możliwość rozgoszczenia się w kokpicie najpotężniejszych odrzutowców, wykonywanie akrobacji w chmurach i oczywiście udział w epickich walkach na niebie. Do naszej dyspozycji tytuł oddaje prawdziwe i futurystyczne samoloty, a także rozbudowany arsenał najnowocześniejszej superbroni. Ace Combat 7 będzie dostępny w wersji na PlayStation 4, ale uruchomimy go również na PS5.

Earth Defense Force 5 | PS4 

Sprawdźcie swoje siły w zręcznościowej strzelance oglądanej z trzeciej osoby. W Earth Defense Force 5 stawimy czoła gigantycznym robakom i innym ogromnym wrogom. Możemy to robić samodzielnie, w trybie lokalnej współpracy lub online z innymi graczami. W stu misjach, które oferuje ten tytuł, będziemy mogli eksterminować wrogów za pomocą ponad tysiąca różnych rodzajów broni. Gra będzie dostępna w wersji na poprzednią generację konsol, ale zagramy w nią również na PS5.

Oninaki | PS4 

Ta gra to połączenie RPG z grą akcji. W Oninaki wcielamy się w bohatera, który wyrusza w podróż podczas której toczy ekscytujące bitwy w stylu hack and slash. Gra oferuje wyjątkową rozgrywkę pełną akcji oraz ciekawą i satysfakcjonującą fabułę, do której będziecie chcieli regularnie wracać po więcej. Tytuł będzie dostępny na PS4, ale uruchomimy go również na nowszych konsolach w trybie zgodności z poprzednią generacją.

Lost Sphear | PS4

Zaginiona Włócznia oferuje świeże spojrzenie na klasyczną rozgrywkę RPG. W Lost Sphear złowroga siła zaczyna zagrażać światu, który ocalić może tylko gracz i jego towarzysze. Wyruszamy tu w niebezpieczną podróż pełną ekscytujących bitew z bossami oraz ich sługami, aby ocalić i odbudować świat jaki znamy. Gra jest kolejnym tytułem, który otrzymamy w wersji na PS4 z możliwością uruchomienia na PS5.

I am Setsuna | PS4 

Tytuł ten jest JRPG, w którym poznajemy historię Setsuny, młodej kobiety o niesamowitej sile wewnętrznej, która musi ponieść niewyobrażalne poświęcenie, aby ocalić swój lud. W celu utrzymania pokoju tytułowa bohaterka I am Setsuna ma zostać poświęcona diabłu. Do kolekcji gier PlayStation Plus trafi wersji na PlayStation 4, którą uruchomimy również na konsolach obecnej generacji.

The Forgotten City | PS4, PS5 

Otwarty świat osadzony w starożytnym Rzymie, gdzie możemy przeżyć tajemniczą przygodę. Gra oferuje kolorowe postaci, ciekawie zaprojektowaną pętlę czasową i trudne wybory moralne. Problemy możemy tu rozwiązywać walką, ale możliwe jest również podejście pacyficzne i unikanie starć. Epicką przygodę będziemy mogli przeżyć grając w The Forgotten City dostępne na najnowszą i poprzednią generację konsol.

Wspomniane powyżej gry znajdą się w katalogu gier dostępnych dla każdego z aktywnym abonamentem PS Plus Extra i PS Plus Premium. Oprócz tych gier, posiadacze PlayStation Plus Premium otrzymają gry w katalogu klasyki, które były wydane na PSX.

The Legend of Dragoon | PS1

W grze dołączamy do grupy szermierzy, którzy mają odwagę stawić czoła złu i okiełznać duchowe siły smoków. The Legend of Dragoon korzysta z unikalnego jak na swoje czasy taktycznego systemu walki. Będziemy tu kierować poczynaniami wielu różnorodnych postaci wyposażonych w unikalną broń i umiejętności.

Wild Arms 2 | PS1 

Kiedy świat zawisa na włosku, tylko jeden bohater może go ocalić i zaprowadzić pokój. Wild Arms 2 to gra, w której odwaga i strach, miłość i agresja, bohaterowie i złoczyńcy idą w parze. Tytuł przypomina starsze wersje Final Fantasy zarówno pod względem oprawy jak i rozgrywki oraz epickiej opowieści.

Harvest Moon: Back to Nature | PS1

Tytuł ten to RPG dla całej rodziny, który skupia się na prowadzeniu farmy. Pod opiekę gracza trafia żywy inwentarz oraz ponad 50 postaci, z którymi możemy wchodzić w interakcje. Jeżeli zawsze marzyliście o hodowaniu koni, wypasie owiec na podhalu czy dojeniu krów, to gra ta będzie spełnieniem Waszych marzeń.

Destroy All Humans! | PS4 

Ostatnia gra, która w lutym trafi do katalogu klasyki dostępnego w ramach PlayStation Plus Premium to Destroy All Humans! w postaci remake’u wydanego na PS4. Wcielamy się w niej w kosmitę terroryzującego mieszkańców Ziemi i starającego się zebrać materiał DNA oraz obalić rząd U.S.A. W tytule tym mamy swobodę niszczenia życia mizernych ludzi oraz obracania w gruzy ich betonowych miast przy wykorzystaniu zaawansowanej broni obcej cywilizacji oraz zdolności parapsychicznych i latającego spodka. 

Nie zapomnijcie dać w komentarzach znać czy takie materiały opisujące katalog gier dostępnych dla abonentów PS Plus Extra i PlayStation Plus Premium Was interesują.

Źródło informacji:

https://blog.playstation.com/2023/02/15/playstation-plus-game-catalog-lineup-for-february-horizon-forbidden-west-the-quarry-resident-evil-7-biohazard-and-more/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *