fbpx
PS Plus luty 2023 - darmowe gry w PlayStation Plus Essential

PS Plus Luty 2023 – darmowe gry w PlayStation Plus Essential

Witajcie w potalu Mobilne Technologie w kolejnym materiale dotyczącym darmowych gier, jakie trafią do PS Plusa w lutym 2023 r. Sony oficjalnie zapowiedziało jakie gry będziemy mogli pobrać w ramach abonamentu PlayStation Plus Essential oraz oczywiście również PS+ Extra i Premium. Bezpłatne gry będą dostępne od wtorku 7 lutego 2023 r. w godzinach popołudniowych.

Darmowe gry z PS Plus na luty 2023 r. przybliżone przez kanał Gamers’ Republic.

Evil Dead: The Game

Pierwszy tytuł jaki trafi do oferty PS Plus to trzecioosobowa strzelanka nastawiona na kooperację czyli Evil Dead: The Game. Tytuł ten opiera się o film Martwe Zło oraz serial Ash kontra martwe zło. Zadaniem gracza, który może wcielić się w postacie z filmu oraz serialu, jest zwalczanie potworów przywołanych do naszego świata. U naszego boku staje jeszcze 3 innych graczy, którzy za pomocą broni białej oraz broni palnej eliminują poczwary. Każdy z bohaterów dysponuje innym orężem oraz umiejętnościami, dlatego ważna jest współpraca między graczami, aby cała drużyna uzupełniała się i skuteczniej eliminowała wrogów. Jak znudzi nam się bycie tym dobrym, możemy wejść w skórę potężnego demona i stawić czoła bohaterom. Oprócz mordowania hord szkaradnych stworów, które na nas nacierają, przeszukujemy budynki i inne miejsca, w których zbieramy artefakty i karty z księgi Necronomicon. Są one niezbędne aby wysłać złego demona z powrotem w zaświaty. Grać możemy zarówno w trybie single jak i multi w kooperacji do 4 graczy. Gra przeznaczona jest na PS4 oraz PlayStation 5 i obecnie kosztuje 169 zł. Evil Dead: The Game nie posiada polskiej wersji językowej, a jej ocena w Metacritic wynosi 72 w wersji na aktualną generację konsol.

OlliOlli World

Druga bezpłatna gra jaka znajdzie się w ofercie PlayStation Plus na luty to OlliOlli World. Tytuł ten jest tak zwanym auto-runnerem, w którym wcielamy się w skatera podróżującego po świecie wykonując triki na deskorolce. Trasy, które przemierzamy są wypełnione różnymi rampami, poręczami, podestami, przepaściami, barierami, ścianami i innymi elementami stworzonymi specjalnie do wykonywania trików i combosów, za które nabijamy punkty. W grze znajdziemy sporo wyzwań oraz nietuzinkowych bohaterów zlecających misje poboczne. Urozmaicają one zabawę i dają możliwość uzyskania kosmetycznych przedmiotów do modyfikacji naszego skatera oraz odblokowanie nowych sztuczek. Same trasy zawierają również alternatywne ścieżki, co daje graczowi dużą swobodę w wyborze drogi, która doprowadzi go na szczyt listy najlepszych skaterów. Akcję gry obserwujemy z boku w perspektywie 2D. Grę wyróżnia ładna, kreskówkowa oprawa graficzna, precyzyjne sterowania i przyjemna dla ucha muzyka. Gra będzie dostępna w wersji na PS4 i PS5 z polskimi napisami, która w cyfrowym sklepie kosztuje 134 zł. Tytuł w serwisie Metacritic ma ocenę 86 w wersji na konsole poprzedniej generacji i 84 w wersji na PlayStation 5.

Destiny 2 Beyond Light

Trzeci tytuł jaki znajdzie się w PS+ od 7 lutego to dodatek do gry Destiny 2 – Beyond Light. Destiny 2 to sieciowa strzelanka, w której akcję oglądamy z pierwszej osoby. Dodatek jest fabularnym rozszerzeniem, które przeniesie nas na jeden z księżyców Jowisza – lodową Europę. To właśnie na powierzchni tego ciała niebieskiego zaczyna powstawać mroczne imperium Upadłych posługujące się nową mocą. Beyond Light wprowadza do gry ważne zmiany w rozgrywce. Po raz pierwszy w Destiny 2 nie będziemy ograniczeni do zdolności związanych ze Światłem i będziemy mogli władać mocami powiązanymi z Ciemnością. Zdolności każdej z 3 klas, które możemy wybrać są zróżnicowane. Dodatkowa zawartość przynosi również ogromną liczbę nowych przedmiotów, broni i zbroi. Nową kampanię z dodatku możemy rozegrać zarówno samodzielnie jak i we współpracy z innymi graczami. Gra oferuje także misje kooperacyjne typu Strike  czy potężny raid w postaci Krypty z Głębokiego Kamienia. Rozszerzenie do zabawy wymaga podstawowej wersji gry, ale ta jest dostępna za darmo. Obecnie w sklepie PlayStation Destiny 2 Poza Światłem kosztuje 129 złotych w wersji na PlayStation 4 i 5. Gra jest w pełni spolszczona. W serwisie Metacritic, rozszerzenie może się pochwalić oceną 77 w wersji na PS5 i 76 na PS4.

Mafia: Edycja Ostateczna

Ostatnią bezpłatną grą, jaka trafi do PlayStation Plus w lutym jest Mafia: Edycja Ostateczna, która jest remakiem ponad 20 letniej gry z 2002 roku. Akcja tytułu ma miejsce w Ameryce w latach 30. Wcielamy się tu w młodego taksówkarza, który zadziera z gangsterami i jest zmuszony szukać pomocy u konkurencyjnej mafii, dla której zaczyna wykonywać zlecenia. Standardowo pomagamy w zbieraniu haraczów, obracamy kradzionymi produktami oraz wycinamy konkurencyjne mafie. Przedstawiony w grze świat jest rozległy i świetnie zrealizowany – w każdym miejscu dokładnie oddaje klimat czasów, w jakich dzieje się akcja.

W porównaniu do oryginału, remake oferuje lepiej nakreślone tło fabularne przedstawiające dokładniej bohaterów, dodatkowe cutscenki, a także dialogi, których nie ma w starszej wersji. Mafia Dedinitive Edition nie jest typowym sandboxem jak GTA, ponieważ skupia się na świetnej fabule i jest pozbawiona aktywności pobocznych. Są one dostępne jedynie w osobnym trybie swobodnej jazdy. Gra dedykowana jest dla pojedynczego gracza i posiada polskie napisy. Mafia będzie dostępna na konsolę PlayStation 4, ale posiadacze PS5 też będą mogli ją uruchomić w trybie zgodności z PS4. Cena Mafii w cyfrowym sklepie Sony wynosi obecnie 169 zł. Gra na Metacritic ma ocenę 76.

Dajcie znać w komentarzach co myślicie o tym zestawie gier. My jesteśmy zadowoleni z tego zestawu. Szczególnie cieszy nas nowa wersja Mafii, ponieważ graliśmy w wersję z 2002 roku dostępną na GOGu i tytuł ten bardzo nam się podobał. Ciekawi nas również OllieOllie, ponieważ od czasu jak do oferty PS Plus trafił Tony Hawk 1+2 jesteśmy fanami jeżdżenia na deskorolce. Pozostałe 2 darmowe tytuły pewnie przypiszemy do biblioteki i odłożymy na kupkę wstydu pełną nieogranych gier.

Dzięki za przeczytanie naszego artykułu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *