fbpx
PS Plus listopad 2023 - darmowe gry

PS Plus listopad 2023 – darmowe gry

Mamy już listopad i wszyscy czekamy na nową ofertę skierowaną do subskrybentów PS Plus. Sony już oficjalnie ogłosiło 3 gry, jakie trafią do bibliotek PlayStation Plus Essential oraz wyższych pakietów abonamentu (Extra i Premium). Tytuły gier potwierdzone przez Japończyków to: Mafia II: Definitive Edition, Dragon Ball: The Breakers i Aliens Fireteam Elite. Gry będzie można dodać do swojej biblioteki bezpłatnie od wtorku 7 listopada 2023 r.

Darmowe gry w PS Plus Essential na listopad 2023 r.

Mafia II: Definitive Edition | PS4

Pierwszą Mafię, a właściwie jej wspaniały remake, otrzymaliśmy w ramach PS Plus w lutym 2023 roku i jeśli jeszcze w nią nie graliście, to gorąco Was do tego zachęcamy. Mafia II: Definitive Edition, którą otrzymamy w wersji na PS4, z możliwością uruchomienia na PlayStation 5, to kontynuacja fantastycznej, gangsterskiej historii. Tytuł został odświeżony i dostosowany do współczesnych konsol, ale nie jest to remake jak w przypadku pierwszej części. Akcja gry ma miejsce sporo lat po wydarzeniach znanych z jedynki i rozgrywa się w innym mieście. Nie znaczy to jednak, że fabuły obu tytułów nie są ze sobą powiązane. Wręcz przeciwnie, historia drugiej Mafii nawiązuje do jedynki i kończy pewne wątki. W grę można śmiało grać bez znajomości historii z pierwszej części, ale gorąco zachęcamy Was do ukończenia Mafii 1 jeśli ją posiadacie. Głównym bohaterem jest Vito Scaletta, który chcąc zapewnić sobie dostatnie życie postanawia zejść na złą drogę i dołączyć do lokalnych gangsterów. Akcja Mafii II ma miejsce w rozległym mieście Empire Bay, które oglądamy zza pleców głównego bohatera. Druga część Mafii oferuje wciągającą historię w głównym wątku fabularnym i znacznie więcej aktywności pobocznych niż miał pierwowzór, choć daleko jej do GTA V. Edycja ostateczna oprócz podstawowej wersji gry ma również wszystkie DLC, które się do niej ukazały. Tytuł posiada polską wersję kinową i w wersji cyfrowej w sklepie PlayStation kosztuje obecnie 129 złotych. Gra na serwisie Metacritic ma ocenę 56/100 dla wersji na PS4. Na niską notę wpłynęły problemy techniczne

Dragon Ball: The Breakers | PS4

Druga gra to gratka dla fanów popularnego anime. Dragon Ball: The Breakers pozwoli nam wcielić się w złoczyńców znanych z popularnej animacji. Tytuł ten stawia na nietypowe rozwiązanie czyli asymetryczny multiplayer. W grze jeden z graczy wciela się w potężnego łotra, który poluje na pozostałych siedmiu uczestników zabawy. Muszą oni skutecznie ukrywać się przed zakapiorem, ponieważ nie dysponują oni umiejętnościami bojowymi. Mogą jednak korzystać z gadżetów, broni oraz pojazdów. Najlepszą taktyką na uniknięcie śmierci ze strony złoczyńcy jest ucieczka oraz ukrywanie się przed jego wzrokiem. Siedmiu graczy kierujących słabszymi postaciami musi w trakcie rozgrywki odnaleźć części do wehikułu czasu, który jest dla nich jedynym ratunkiem. Złoczyńca może wcielić się w najbardziej podłe postacie znane z serii animacji takie jak. Freeza, Cell czy Buu. Gracze bawiący się zwykłymi postaciami, oprócz korzystania z gadżetów mają również możliwość chwilowej transformacji w bohaterów znanych z bajki, ale przemiana zwykle trwa zbyt krótko aby można było pokonać wroga. Dragon Ball: The Breakers posiada polskie napisy i w cyfrowym sklepie sony kosztuje obecnie 89 złotych.  Tytuł w serwisie Metacritic ma ocenę 54/100 dla wersji na PS4. Niska ocena w dużej mierze jest spowodowana mocno powtarzalną i monotonną rozgrywką oraz ubogą zawartością.

Aliens: Fireteam Elite | PS4, PS5

Ostatnim tytułem jaki trafi do oferty PS Plus Essential jest kooperacyjna, trzecioosobowa strzelanka Aliens: Fireteam Elite. W trzyosobowym zespole przemierzamy tu ciasne korytarze futurystycznych baz kosmicznych, w których grasują obcy znani z filmowego uniwersum. Na początku zabawy mamy możliwość stworzenia naszej postaci, dostosowania jej wyglądu oraz wyboru jednej z 5 klas strzelca, zwiadowcę, eksperta od demolki, technika oraz medyka, które przekładają się na wyposażenie naszego żołnierza. Rozgrywka w Aliens: Fireteam Elite sprowadza się do odpierania hord obcych nacierających na nas falami. W przeciwieństwie do swoich filmowych odpowiedników, pojedynczy obcy nie stanowi tu żadnego wyzwania dla marines, ale już w większej liczbie jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Oprócz zmniejszania populacji morderczych potworów z kosmosu, w misjach musimy wykonywać również określone zadania. Gra posiada 4 kampanie fabularne, które można przechodzić wspólnie z innymi graczami lub samodzielnie. Gra ma polską wersję kinową i obecnie w sklepie PlayStation w wersji na PS4 i PS5 kosztuje 129 złotych. Tytuł w serwisie Metacritic ma ocenę 67/100.

Dajcie znać w komentarzach, czy listopadowe gry przypadły Wam do gustu oraz czy uważacie, że tytuły te są warte wyższych cen PS Plus. Naszym zdaniem poziom gier jakie otrzymujemy w PS Plus Essential nie uzasadnia wyższych cen abonamentu. Łączna wartość gier w sklepie Sony to 347 złotych, czyli znacznie mniej niż w przypadku poprzednich miesięcy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *