fbpx
PS Plus wrzesień 2023 - gry w PlayStation Plus Essential

Gry w PS Plus Essential – wrzesień 2023

W tym artykule przybliżymy Wam 3 gry, które od września trafią do subskrybentów PlayStation Plus. Powiemy od kiedy będzie można je przypisać do swojej biblioteki oraz pomożemy Wam zdecydować, które tytuły są warte Waszej uwagi. Oprócz tego powiemy również o wysokich podwyżkach abonamentu, które szykuje nam Sony. Dowiecie się jak bardzo mogą skoczyć ceny oraz kiedy zmiana ma wejść w życie.

Sony oficjalnie zapowiedziało tytuły, które abonenci usługi PlayStation Plus będą mogli przypisać do swoich kont bez żadnych dodatkowych opłat. Gry będą dostępne od wtorku 5 września w godzinach popołudniowych do 2 października.

Jakie gry trafią do PS Plus Essential we wrześniu 2023 r. – Gamers’ Republic

Saints Row

To szósta odsłona tej popularnej serii sandboxów stanowiących świetną alternatywę dla serii GTA. Gra jest w restartem całej serii, która w poprzednich częściach przewijała się zarówno przez czasy współczesne, wirtualną rzeczywistość pokroju Matrixa, by w końcu dosłownie trafić do piekła, gdzie mogliśmy stawić czoła samemu szatanowi. Zabawę zaczynamy od kreatora postaci, który daje nam dużą swobodę w tworzeniu bohatera. Akcja najnowszej odsłony ma miejsce na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, a sama gra, podobnie jak w poprzednich odsłonach pokazuje nam świat z perspektywy trzeciej osoby. W Saint Row wcielamy się w początkującego gangstera, który pnie się po szczeblach mafijnej kariery na sam szczyt. Aby tam dotrzeć musi stawić czoła innym gangom i najemnikom, którzy łatwo nie oddadzą swoich terytoriów Świętym. Świat gry jest naprawdę ogromny i wypełniony różnorodnymi aktywnościami. Znajdziemy tu wiele misji typowych dla gangsterskich produkcji, ale również aktywności znane z poprzednich części gry takie jak wymuszenia odszkodowania. Do naszej dyspozycji Saints Row oddaje duży arsenał różnorodnych broni oraz szeroką gamę pojazdów, w tym również zaczerpnięte z popkultury takie jak hoverboard czyli lewitująca deskorolka. Serię wyróżnia absurdalny humor. Gra oferuje zabawę dla pojedynczego gracza oraz w trybie współpracy z innymi graczami lub ze sztuczną inteligencją. Ocena gry na Metacritic to 61 punktów. Tytuł posiada polskie napisy i obecnie w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje 299 złotych w wersji na 2 generacje konsol, czyli takiej jaka trafi do nas w ramach PS Plusa.

Black Desert – Traveler Edition

Drugi tytuł, który znalazł się we wrześniowym PlayStation Plus Essential jest grą MMORPG osadzoną w fantastycznym świecie. Gra daje nam możliwość wykreowania własnej postaci. Mamy wpływ na jej wygląd, płeć oraz specjalizację. Akcję gry mającą miejsce na rozległej mapie obserwujemy z trzeciej osoby. Eksplorację świata urozmaica pełen cykl dni i nowy oraz pogoda, które wpływają również na zachowanie NPCów. W trakcie zabawy, oprócz zwiedzania świata gry, będziemy wykonywać zlecenia dla napotkanych w grze postaci oraz walczyć napotkanymi przeciwnikami, w tym bossami. W potyczkach z tymi ostatnimi warto mieć wsparcie innych graczy, ponieważ starcia mimo zręcznościowego charakteru nie są łatwe. Black Desert posiada również rozbudowany system craftingu, który pozwala wytwarzać i ulepszać posiadany oręż oraz znacznie więcej. Gra na Metacritic ma ocenę 61 punktów i nie posiada polskiego języka. Tytuł w cyfrowym sklepie Sony kosztuje obecnie 134 złote.

Generation Zero

Ostatnią grą, która trafi we wrześniu do PS Plus Essential jest Generation Zero czyli pierwszoosobowa strzelanka. Akcja tego tytułu rozgrywa się pod koniec lat 80 w alternatywnej rzeczywistości w Szwecji opanowanej przez nieprzyjazne roboty. Aby skutecznie z nimi walczyć, ludzcy partyzanci dysponują szerokim wyborem różnorodnego uzbrojenia. Generation Zero możemy przechodzić w pojedynkę, ale tytuł powstał z myślą o kooperacji z innymi graczami. Bohaterowie, w których się wcielamy różnią się od siebie umiejętnościami, dlatego grając w kooperacji ważne jest aby rozważnie ich dobierać, tak aby wachlarz możliwości był jak najszerszy. Tytuł w serwisie Metacritic ma obecnie ocenę 45, co jest najniższą jaką pamiętamy z robionych przez nas zestawień. Na rodzimym serwisie gry-online.pl średnia ocena jest znacznie wyższa i wynosi 7/10. Gra posiada polskie napisy, a jej cena w cyfrowym sklepie PlayStation wynosi 129 złotych.

Sony mocno podnosi ceny subskrypcji PS Plus

Na koniec mamy dla Was niemiłą niespodziankę od Sony. Japończycy postanowili podnieść ceny usługi PlayStation Plus. Podwyżki we wszystkich pakietach są znaczne i mają dać Sony możliwość zachowania wysokiej jakości usługi. Nie znamy jeszcze szczegółowych cen na polski rynek, ale Japończycy ujawnili już cennik na Europę, więc trzeba się liczyć, że w Polsce ceny będą podobne. Zmiany, które mają być wprowadzone od środy 6 września podniosą ceny rocznego abonamentu w następujący sposób:

  • PS Plus Essential – po podwyżce będzie kosztować niecałe 72 Euro czyli ok 321 złotych – wzrost o 81 złotych.
  • PS Plus Extra – po podwyżce będzie kosztować niecałe 126 euro czyli ok 562 złote – wzrost o 162 złote.
  • PS Plus Premium – po podwyżce będzie kosztować niecałe 152 euro czyli ok ok 679 złotych – wzrost o 199 złotych.

Ceny subskrypcji miesięcznej i trzymiesięcznej również pójdą w górę.

Podkreślamy jednak, że są to ceny na rynek europejskie, a nie na typowo na Polskę. Obecnie np. w Niemczech abonamenty PS Plus są droższe od polskiego o ok 20, 40 i 60 złotych, ale nawet jeżeli ta różnica zostanie zachowana, to i tak podwyżka będzie znaczna, a gry, które Sony udostępnia, przynajmniej w PS Plus Essential często mocno mijają się z oczekiwaniami graczy. Poprzednia podwyżka cen abonamentu PS Plus również była uzasadniana poprawą jakości usługi i dawaniem lepszych gier i przynajmniej my i nasi znajomi posiadający PlayStation nie zauważyli aby coś zmieniło się na plus. Jasne od czasu do czasu trafia się naprawdę udany miesiąc z fantastycznymi grami, ale przeważnie Sony daje gry, które interesują mniejszość. Czy jeśli ceny abonamentu pójdą tak mocno w górę, to będziecie skłonni zapłacić więcej za usługę, czy może zrezygnujecie z drogiego abonamentu? Dajcie znać w komentarzach co myślicie o zmianie cennika, tylko prosimy nie przeklinajcie, bo takie komentarze będziemy usuwali.

Nie zapomnijcie również napisać w komentarzu, czy gry, które Sony da nam w PS Plus we wrześniu 2023 r. są dla Was interesujące. Zachęcamy was również do podzielenia się w komentarzu wymarzoną grą, którą chcielibyście otrzymać w PS Plus w najbliższych miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *