fbpx
Oferta PS Plus maj 2023

PS Plus maj 2023 – darmowe gry w PlayStation Plus

Dzisiaj, czyli w środę 26 kwietnia Sony oficjalnie potwierdziło tytuły jakie trafią do subskrybentów PS Plus w maju 2023 r. Kilka godzin wcześniej pojawił się przeciek ujawniający co trafi do oferty japońskiej korporacji. Trzy gry, które otrzymamy będą dostępne do pobrania od wtorku 2 maja do 5 czerwca. Jeżeli będziecie mieli problem z przypisaniem gier z poziomu konsoli, pamiętajcie, że można to zrobić również za pomocą aplikacji PlayStation App oraz na stronie sklepu PlayStation pod adresem store.playstation.com.

GRID Legends | PS4, PS5

Pierwszą grą jaka trafi do PS Plus w maju jest GRID Legends, które otrzymamy w wersji na PS4 i PS5. Tytuł ten jest grą wyścigową stworzoną przez Codemasters, w której mamy możliwość ścigania się po prawdziwych i fikcyjnych torach oraz ulicach miast prowadząc ponad sto różnych samochodów. Gra posiada tryb fabularny dla pojedynczego gracza, w którym poznajemy losy zespołu Seneca walczącego o mistrzowski tytuł, oprócz tego mamy tu tradycyjną karierę, gdzie wygrywając zarabiamy kasę na zakup kolejnych, coraz lepszych samochodów, a także tryb multiplayer, w którym mierzy się do 22 zawodników. W GRID Legends dostępny jest również edytor zawodów, który umożliwia stworzenie własnych zawodów z pasującymi nam zasadami. Model jazdy w grze jest złotym środkiem pomiędzy symulacją, a grą zręcznościową. Gra w sklepie cyfrowym PlayStation kosztuje obecnie 299 złotych w wersji na PS4 i PS5. Tytuł posiada polskie napisy, a na serwisie Metacritic dla wersji na PlayStation 5 może poszczycić się oceną 77/100.

Chivalry 2

Drugą grą jaka znajdzie się w ofercie majowego PS+ jest Chivalry 2 czyli sieciowa gra osadzona w średniowiecznych klimatach. Akcję gry obserwujemy tu z pierwszej osoby, a zabawa polega na walkach z innymi graczami przy wykorzystaniu broni białej, łuków, kusz i innych śmiercionośnych narzędzi, którymi okładali się po głowach rycerze. Gra kładzie duży nacisk na widowiskowość i hollywoodzki rozmach, a nie realizm. Mimo to system walki został dobrze skonstruowany, daje dużą kontrolę nad bohaterem i jest łatwy do przyswojenia. W grze dużą rolę odgrywa rozmach starć, w których może uczestniczyć do 64 graczy podzielonych na rywalizujące drużyny. Gra nie posiada trybu dla pojedynczego gracza. Tytuł ten w sklepie cyfrowym PlayStation kosztuje obecnie 169 złotych w wersji na obie generacje konsol. Gra posiada polskie napisy, a na serwisie Metacritic dla wersji na PlayStation 4 może się pochwalić oceną 66/100.

Descenders

Ostatnią grą, którą otrzymamy 2 maja w PS Plus jest Descenders w wersji na PS4. W ramach wstecznej kompatybilności uruchomimy ją również na PlayStation 5. Tytuł ten to gra wyścigowa, w której pędzimy na rowerze górskim na złamanie karku wykonując do tego karkołomne skoki i inne manewry, których nie powtórzy żaden mistrz olimpijski w kolarstwie górskim. Będziemy tu pokonywali na rowerze strome trasy wiodące przez górskie szlaki. Na końcową pozycję w rankingu wpływa nie tylko czas, w jakim pokonamy trasę, ale również punktacja za styl jazdy. Gra ma zręcznościowy charakter, ale wymaga od graczy zarówno manewrowania rowerem jak i balansowania ciałem kolarza. Trasy, na których się ścigamy są proceduralnie generowane i wiodą przez gęste lasy, tereny pustynne, czy zaśnieżone stoki.

Descenders obecnie w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje 87 złotych. Tytuł ten nie posiada polskiej wersji, a jego ocena w serwisie Metacritic dla wersji PlayStation 4 wynosi 75/100.

Nie zapomnijcie dać znać w komentarzach czy gry z majowego PS Plus Wam się podobają czy nie. Dajcie znać, w który tytuł zagracie w pierwszej kolejności i dlaczego. My jako fani gier wyścigowych z pewnością spędzimy trochę czasu zarówno w GRID Legends jak i Descenders, a Chivalry 2 pewnie trafi do naszej biblioteki i będzie czekał na sezon ogórkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *