fbpx

PS Plus czerwiec 2023 – darmowe gry PlayStation Plus Essential

Witajcie w kolejnym artykule na temat darmowych gier jakie w czerwcu trafią do abonentów usługi PS Plus. Gry będzie można bezpłatnie przypisać do swojej biblioteki dopiero od wtorku 6 czerwca. Do tego czasu do swojej biblioteki możecie jeszcze dodać tytuły dostępne w ramach majowego PlayStation Plus czyli Grid Legends, Chivalry 2 i Descenders. Więcej o tych grach opowiadamy w osobnym materiale – PS Plus maj 2023.

Gry w PS Plus na czerwiec 2023 – Gamers’ Republic

NBA 2K23 | PS4, PS5

NBA 2K23 to najnowsza odsłona najlepszej na rynku serii na temat amerykańskiej ligi koszykarskiej. Tytuł ten kontynuuje kierunek wytyczony przez poprzednie części i nie wprowadza żadnych rewolucji. Poprawie uległy animacje, które są obecnie płynniejsze. Do gry wprowadzono również całkowicie nową mechanikę w walce jeden na jednego, która zwiększa szanse na zatrzymanie atakującego przeciwnika. NBA 2K23 daje nam możliwość poprowadzenia do zwycięstwa prawdziwych zespołów NBA lub stworzenia własnej drużyny i naszpikowania jej współczesnymi gwiazdami oraz legendami pokroju Michaela Jordana. Gra oferuje tryby dla pojedynczego gracza i do zabawy online znane z poprzednich części, w tym MyTeam, w którym tworzymy i prowadzimy własną drużynę, MyCareer, w którym rozwijamy stworzonego zawodnika, ale oprócz nich otrzymujemy również wyzwania Jordana, które pozwalają przeżyć najważniejsze chwile z kariery Michaela Jordana. 

Wersja na PS5 zdobyła 78 punktów w serwisie Metacritic i nie posiada polskiej wersji. NBA 2K23 w cyfrowym sklepie Sony kosztuje obecnie 129 złotych w wersji na PS4 i 169 złotych w wersji na PS5. W ramach PlayStation Plus otrzymamy wersję na obie generacje konsol.

Jurassic World Evolution 2 | PS4, PS5

Jurassic World Evolution 2 to ekonomiczna strategia, w której przyjdzie nam pokierować parkiem rozrywki. Jego największą atrakcją są wielkie gady pochodzące nie tylko z Jury, ale również Kredy i Triasu, w których to właśnie żyły dinozaury. W naszym parku możemy mieć aż 75 różnych gatunków prehistorycznych potworów, w tym gatunki żyjące w wodzie oraz potrafiące latać. Naszym celem jako zarządcy parku będzie jego rozwój, poszerzanie gamy atrakcji i liczby dostępnych gatunków oraz dbanie o bezpieczeństwo gości parku. Gra oferuje kilka trybów. Oprócz klasycznej kampanii fabularnej, mamy tu Chaos Theory, który pozwala odtworzyć najważniejsze wydarzenia z serii filmów, tryb Wyzwań, w których realizujemy z góry narzucone cele, a także tryb Piaskownicy, w którym możemy się bawić bez końca bez żadnych ograniczeń. Tytuł ten w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje obecnie 249 złotych w wersji na obecną i poprzednią generację konsol. Gra posiada polskie napisy, a jej ocena w serwisie Metacritic wynosi 78/100 punktów dla wersji na PS5. W ramach PS Plus otrzymamy wersję na obie generacje konsol.

Trek to Yomi | PS4, PS5

Gra jest mocno inspirowana stylem artystycznym charakterystycznym dla filmów Akiry Kurosawy. Trek to Yomi to platformówka, w której wcielamy się w młodego samuraja. Składa on przysięgę swojemu mistrzowi, że będzie bronił ich wspólnego miasta przed złem, które mu zagraża. Akcję gry oglądamy głównie z boku, ale część scen pokazana jest z bardziej filmowej perspektywy. Przemierzając lokacje napotkamy różnorodnych wrogów, od prostych samurajów wyposażonych w katany po nadprzyrodzone bestie. W starciach korzystamy zarówno z katany, łuku, shurikenów jak i działka strzeleckiego. Tytuł ten wyróżnia czarno-biała oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa, które budują niepowtarzalny klimat. Gra w cyfrowym sklepie Sony kosztuje 89 złotych w wersji na obie generacje konsol. Tytuł ten posiada polskie napisy, a wersja na PS5 zdobyła 69 na 100 punktów w serwisie Metacritic. Trek to Yomi otrzymamy w wersji na PS4 i PS5.

Dzięki za przeczytanie wpisu do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *