fbpx
PS Plus - darmowe gry na sierpień 2023

PS Plus Essential na sierpień 2023 r. – 3 nowe gry w PlayStation Plus

Sony ogłosiło już 3 bezpłatne tytuły, które we wtorek 1 sierpnia trafią do PlayStation Plus Essential. W ostatnich miesiącach zestawy gier trafiających do Plusa były naprawdę dobre. Czy sierpniowa oferta utrzyma ten wysoki poziom. Niestety, ale szczerze wątpimy w to, choć w zestawie znajduje się jedna perełka, w którą warto zagrać.

Nowe gry w PS+ Essential w sierpniu 2023 r.

PGA Tour 2K23

Pierwszym tytułem w zestawie, jaki zostanie udostępniony we wtorek 1 sierpnia jest PGA Tour 2K23. Tytuł ten jest realistyczną grą sportową poświęconą elitarnej dyscyplinie jaką jest golf. Znajdziemy tu licencjonowane pola golfowe, prawdziwy osprzęt i legendarnych przedstawicieli tej dyscypliny takich jak Tiger Woods. Niestety popularność golfa w naszym kraju jest mocno ograniczona, o czym świadczyło bardzo chłodne przyjęcie jednej z poprzednich części tego tytułu, która trafiła do PS Plus w październiku 2021 r. Gra będzie dostępna w wersji na PS4 i PS5. Tytuł na obie generacje konsol jest obecnie przeceniony w cyfrowym sklepie Sony i kosztuje 118 złotych i 65 groszy. Cena tej wersji bez promocji wynosi normalnie aż 339 złotych. Tytuł nie posiada polskiego języka. Z gry powinni być jednak zadowoleni fani golfa, ponieważ PGA Tour 2K23 na Metacritic ma ocenę 76 / 100 punktów.

Dreams

Drugą grą w PlayStation Plus Essential na sierpień 2023 będzie Dreams. Tytuł ten jest niestandardowym sandboxem, z akcją osadzoną w krainie snów. Gra ta nie jest typową formą rozrywki, w której pokonujemy kolejne etapy przygotowane przez twórców i składające się na spójną historię. Dreams daje nam możliwość stania się bohaterem snów kreowanych przez innych graczy, a także stworzenie własnej wizji i udostępnienia jej społeczności PlayStation. Gry, w które możemy zagrać w ramach Dreams obejmują wszystkie gatunki rozrywki. Bez problemu znajdziemy tu wierne odwzorowania czy klony znanych wszystkim gier, a także masę świeżych i oryginalnych pomysłów. Tytuł ten oddaje w ręce graczy potężne i proste w obsłudze narzędzie do tworzenia własnych gier. Jeżeli więc ciągle twierdzicie, że nie macie w co grać, a po odpaleniu nowej gry macie wrażenie deja vu, to Dreams da Wam możliwość wykreowania czegoś nowego i niepowtarzalnego. Kto wie, być może będzie to pierwszy krok do Waszej kariery w świecie game developingu i stworzenia własnego studia produkującego gry komputerowe. A dalej do stworzenia firmy godnej miana następcy takich studiów growych jak Rockstar Games, CD Projekt Red czy Blizzard Entertainment. Gra zostanie udostępniona w wersji na PS4, ale w ramach wstecznej kompatybilności uruchomicie ją również na PS5. Tytuł obecnie kosztuje 169 złotych w cyfrowej wersji w sklepie PlayStation Store i jest w pełni spolszczony. Gra ma bardzo wysoką ocenę na Metacritic wynoszącą 89 / 100 punktów.

Death’s Door

Ostatnią bezpłatną grą, którą będziemy mogli dodać do swojej biblioteki PlayStation w sierpniu jest Death’s Door, która jest przygodową grą akcji z elementami RPG. W tytule tym wcielimy się w kruka, którego zadaniem jest zbieranie dusz zmarłych nieszczęśników. W wyniku niefortunnych wydarzeń i kradzieży jednej z dusz, wyruszymy przez niebezpieczny świat śladami złodzieja. Na swojej drodze napotkamy wiele niebezpiecznych postaci, a nasz latający bohater będzie mógł stawić im czoła wymachując mieczem oraz korzystając z magicznych ataków aby utrzymać wrogów na większy dystans. Postępy głównego bohatera przełożą się na zdobywanie punktów, którymi możemy poprawiać nasze statystyki lub wybrane umiejętności specjalne. Gra w cyfrowym sklepie PlayStation obecnie kosztuje 89 złotych i nie posiada polskiego języka. Gra na serwisie Metacritc ma ocenę 87 / 100 punktów dla wersji na XBOXa. Wersje na konsole Sony z uwagi na zbyt małą liczbę recenzji nie mają jeszcze średniej oceny.

Gry w PS Plus na lipiec 2023

Pamiętajcie, że do końca lipca możecie jeszcze do swoich bibliotek PlayStation przypisać darmowe gry z PS Plus na lipiec, w którym znajdziecie m.in. Call of Duty Black Ops Cold War oraz Alan Wake Remaster.

Dajcie znać w komentarzach, czy sierpniowy PS Plus Was ucieszył, czy może liczyliście na zupełnie inną ofertę tytułów. My po świetnym lipcu poczuliśmy się trochę zawiedzeni szczególnie niszową grą o golfie. Sytuację ratują jednak pozostałe dwa, bardzo dobre tytuły, w które chętnie zagramy. Napiszcie w komentarzach, która z tych trzech gier Was zainteresowała najbardziej lub jeżeli żadna, to na jaką grę w PS Plusie liczyliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *