fbpx
PS Plus lipiec 2023 - darmowe gry w PlayStation Plus Essential

PS Plus lipiec 2023 – darmowe gry w PlayStation Essential

Sony oficjalnie potwierdziło już zestaw 3 darmowych tytułów jakie będziemy mogli dodać do swojej biblioteki już we wtorek 4 lipca. Tym razem zaskoczenie jest bardzo pozytywne, ponieważ trafią do nas 2 gry uwielbiane przez miliony graczy na całym świecie. 

Oferta darmowych gier, które trafią do lipcowego PS Plus Essential – materiał wideo z kanału Gamers’ Republic.

Wszystkich, którzy jeszcze nie dodali czerwcowych gier do swojej biblioteki, zachęcamy, aby to zrobić, bo będą one dostępne wyłącznie do wtorku 4 lipca. Więcej o ofercie gier w PS Plus na czerwiec opowiadamy w osobnym artykule.

Call of Duty: Black Ops Cold War Cross-Gen Bundle | PS4, PS5

Pierwszą darmową grą jaka 4 lipca znajdzie się w PS Plus jest Call of Duty: Black Ops Cold War Cross-Gen Bundle. Otrzymamy zatem grę w wersji zarówno na PS4 jak i PS5. Serii Call of Duty nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej uwielbianych serii pierwszoosobowych strzelanek osadzonych zarówno w czasach II Wojny Światowej, teraźniejszości jak i bliskiej przyszłości. Black Ops Cold War jak sam tytuł mówi zabierze nas do czasów zimnej wojny do wczesnych lat 80 XX wieku. Gra pozwala nam samodzielnie stworzyć postać (wybrać płeć, historię i perki ułatwiające rozgrywkę), którą będziemy starali się powstrzymać tajnego agenta KGB znanego jako Perseusz. CoD: Black Ops Cold War posiada kilka zakończeń, a to, które zobaczymy, zależy od decyzji podejmowanych w trakcie rozgrywki. W kampani dla pojedynczego gracza będziemy wysyłani na misje w różne miejsca na całym świecie. Zwiedzimy Berlin, Moskwę, czy radziecki obiekt szkoleniowy dla żołnierzy. Sama zabawa polega nie tylko na efektownym nadziewaniu ołowiem wrogów, ale oferuje również misje skradankowe, w których musimy działać po cichu. Fani serii, w Black Ops Cold War znajdą również ubustwiany tryb multiplayer, który umożliwia rozgrywki międzyplatformowe. Mamy tu również kooperacyjną kampanię przeciwko zombiakom. 

Gra, w wersji międzygeneracyjnej, którą otrzymamy, obecnie w sklepie cyfrowym PlayStation kosztuje 339 złotych. Tytuł ten posiada polską wersję, a jego ocena na Metacritic wynosi 76/100 punktów dla wersji na obie generacje konsol Sony.

Alan Wake Remastered

Drugą grą jaka trafi do oferty PS Plus w pierwszy wtorek lipca jest Alan Wake Remastered. Jest to odświeżona wersja wielkiego hitu z 2010 roku, która otrzymała znacznie poprawioną oprawę graficzną. Tytuł jest survival horrorem inspirowanym powieściami Stephena Kinga oraz serialem Miasteczko Twin Peaks. Bohaterem gry jest tytułowy Alan Wake, który podobnie jak King jest autorem bestsellerowych powieści. Szukając inspiracji do swoich kolejnych książek wybiera się do amerykańskiego miasteczka Bright Falls leżącego w malowniczych zakątkach północno-zachodniego wybrzeża USA. W trakcie pobytu w tym urokliwym miejscu, w tajemniczych okolicznościach znika towarzyszka Alana, który zaczyna tracić zmysły i kontakt z rzeczywistością.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Starając rozwiązać się zagadkę zaginięcia partnerki, eksplorujemy malownicze miasteczko, odwiedzamy pobliskie lasy oraz oglądamy atrakcje turystyczne. W trakcie zabawy natkniemy się na wiele postaci niezależnych oraz wrogów kierowanych przez tajemniczą ciemność – potrafiącą sterować ludźmi i zwierzętami nadprzyrodzoną moc. Przeciwnicy pojawiają się wyłącznie nocą i pod osłoną ciemności są niezniszczalni, dlatego oprócz standardowych broni główny bohater ma przy sobie cały czas latarkę, której światło osłabia wrogów i pozwala ich zniszczyć. Gra posiada tylko tryb dla pojedynczego gracza. Tytuł ma polskie napisy i obecnie w sklepie Sony kosztuje 109 złotych. Alan Wake Remastered w serwisie Metacritic może poszczycić się oceną 79/100 punktów dla wersji na PS5.

Endling – Extinction is Forever

Ostatnią darmową grą jaka znajdzie się w lipcowym PlayStation Plus jest przygodowa gra z elementami survivalu czyli Endling – Extinction is Forever. Akcja gry ma miejsce w niedalekiej i niezbyt przyjaznej przyszłości, gdzie świat zniszczony przez człowieka z powodu wydobycia naturalnych surowców jest mocno zanieczyszczony i nie stanowi już bezpiecznego domu dla dzikich zwierząt. Wcielamy się tu w lisicę starającą się odnaleźć i uratować jedno ze swoich dzieci. Dystopijny świat będziemy przemierzali z trójką rodzeństwa zaginionego liska, którą będziemy przygotowywać do samodzielnego przetrwania w niegościnnym świecie. Przemierzając zróżnicowane lokacje, akcję obserwujemy z boku. W trakcie wędrówki będziemy polować na mniejsze zwierzęta, unikać zagrożeń oraz obserwować rozwój pozostałych szczeniąt, które nie tylko mają odmienny charakter, ale również mogą nabywać inne umiejętności. Gra obecnie w sklepie PlayStation kosztuje 129 złotych. Tytuł posiada polskie napisy, a w serwisie Metacritic otrzymał ocenę 82 / 100 punktów dla wersji na PS4

Co myślicie o takiej ofercie PS Plus? Tym razem Sony dając 3 naprawdę dobre gry o wartości 577 złotych chyba spełni oczekiwania zdecydowanej większości graczy.

Dajcie znać w komentarzach, która z lipcowych gier jest na Waszej liście numerem jeden do zagrania. Napiszcie czy lubicie Call of Duty i jaka gra z tej serii jest Waszą ulubioną. Czy będzie to Black Ops, Modern Warfare, czy może starsze tytuły z początku serii poświęcone starciom w czasach II Wojny Światowej. Nie zapomnijcie również zostawić łapki w górę oraz udostępnić tego filmu w Waszych mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *