fbpx
Oferta darmowych gier w PlayStation Plus na grudzień 2022 r.

PS Plus grudzień 2022 – darmowe gry w abonamencie PlayStation Plus Essential

Czekacie na prezenty od Mikołaja z zimnej i śnieżnej Laponii? Jeżeli byliście grzeczni i posiadacie aktywny abonament PS Plus, to w tym roku odwiedzi Was również jego japoński pomocnik i dorzuci kilka dodatkowych prezentów. Azjatycki grubasek z brodą wręczy Wam 3 darmowe gry na konsole Sony – PlayStation 4 i PS5. Bezpłatne tytuły powinny być dostępne w godzinach popołudniowych 6 grudnia w mikołajki. Interesuje Was jakie gry pojawią się w PS Plus Essential w grudniu 2022 r.? W takim razie zostańcie z nami jeszcze kilka minut, podczas których opowiemy Wam o tym co dostaniecie.

Zanim jednak do tego przejdziemy, będziemy wdzięczni jeżeli każdy z Was po przeczytaniu naszego materiału oceni go, a w komentarzu napisze, czy gry, które Sony wręczy nam za darmo w grudniu zadowolą Was czy liczycie, że Św. Mikołaj przyniesie Wam oprócz tego coś lepszego. 

PlayStation Plus grudzień 2022 r. – oferta darmowych gier dostępnych w abonamencie PS Plus Essential – Gamers’ Republic.

Divine Knockout: Founder’s Edition

Pierwszą darmową grą jaka trafi w nasze ręce w grudniu będzie Divine Knockout: Founder’s Edition. Tytuł ten będzie dostępny w wersji na obie generacje konsol. Gra będzie miała premierę 6 grudnia, więc subskrybenci PS Plusa będą w nią mogli zagrać jako jedni z pierwszych. Tytuł ten jest trzecioosobową bijatyką w stylu Super Smash Bros z elementami platformowymi. Divine Knockout pozwoli nam się wcielić w bogów i bohaterów mitów oraz legend. Będziemy więc mogli pokierować takimi postaciami jak Thor, Herkules, Król Artur i wiele innych z mitologii japońskiej, greckiej, rzymskiej, czy nordyckiej. Wybranym bohaterem wraz z jego unikalną bronią i umiejętnościami będziemy walczyli w pełnym 3D przeciwko innym graczom. Na arenach możemy uczestniczyć w starciach każdy przeciwko każdemu lub zwalczać tylko przeciwników z innej drużyny. Zespoły mogą liczyć po 2-ch lub 3-ch graczy. Celem Divine Knockout jest osłabienie przeciwnika i wyrzucenie go poza arenę. Same miejscówki, na których przyjdzie nam walczyć są dość zróżnicowane i posiadają unikalne cechy, które mogą przeważyć szalę zwycięstwa na naszą korzyść lub być gwoździem do naszej trumny jeżeli nie będziemy potrafili skutecznie wykorzystać ich atutów w walce. Gra pozwoli nam również na dostosowanie wyglądu naszych postaci. Z informacji znajdujących się na karcie gry, tytuł nie posiada polskiego języka.

Mass Effect Legendary Edition

Drugą bezpłatną grą w grudniowym PS Plus będzie epicka trylogia – Mass Effect Legendary Edition. Jest to zestaw trzech pierwszych gier z kultowego cyklu RPG – Mass Effect, które są bardzo wysoko oceniane przez graczy. Edycja legendarna oprócz podstawowych wersji gier zawiera również wszystkie wydane do nich DLC i bonusy w postaci pakietów broni czy pancerzy. Tytuły zostały zremasterowane, dzięki czemu godnie prezentują się na współczesnych komputerach i konsolach. W grze wcielamy się w komandora Sheparda i wraz z załogą, którą rekrutujemy w trakcie zabawy podróżujemy po całej galaktyce starając się ją ocalić przed złowrogimi Żniwiażami, którzy eksterminują wszystkie rasy i wszelkie życie. Akcję gry obserwujemy z trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki będziemy mieli okazję wykonywać różnego rodzaju misje i rozmawiać z wieloma rasami kosmitów. Realizacja misji umożliwi nam rekrutację wartościowych członków załogi, a utrzymywanie z nimi dobrych relacji zagwarantuje nam ich wsparcie w ostatecznej batalii z wrogimi siłami. Każdy z naszych sojuszników dysponuje unikalnymi umiejętnościami, których prawidłowe wykorzystanie pomaga w walce. Części starć możemy jednak uniknąć umiejętnie prowadząc rozmowy z napotkanymi postaciami. W trakcie rozgrywki zdobywamy doświadczenie i poprawiamy statystyki naszego bohatera i jego załogi. Ważną częścią zabawy jest również nasz statek kosmiczny Normandia, który stanowi kosmiczne centrum dowodzenia. Oprócz niego w pierwszej części gry będziemy mogli również poruszać się po niektórych planetach za pomocą transportera, w którym poprawiono sterowanie znane z oryginału. Gra będzie dostępna w wersji na PS4, ale posiadacze PS5 będą mogli ją uruchomić w ramach wstecznej kompatybilności. W cyfrowym sklepie PlayStation tytuł ten kosztuje obecnie 300 złotych bez 10 groszy. Mass Effect Legendary Edition na serwisie Metacritic może się poszczycić oceną 87 w wersji na PlayStation 4. Gra posiada polską wersję językową.

Biomutant

Ostatnim darmowym tytułem w PlayStation Plus na grudzień jest Biomutant, którego otrzymamy w wersji na PlayStation 4 i 5. Biomutant to RPG osadzony w otwartym, postapokaliptycznym świecie zaludnionym przez człekokształtne zwierzęta. Przygodę w Biomutant zaczynamy od stworzenia swojego bohatera, który następnie rusza by ocalić swój świat przed zagładą. W trakcie rozgrywki przemierzamy różnorodne, kolorowe biomy – dżungle, równiny, pustynie, postapokaliptyczne ruiny i wiele więcej. Po świecie możemy poruszać się na własnych nogach lub korzystać z różnych środków transportu takich jak wierzchowce, pojazdy czy technologii w postaci plecaków odrzutowych. Przemierzając otwarty świat natkniemy się na wiele plemion, które będą zlecały nam zadania. Z uwagi, że niebezpieczny świat pełen jest wrogów, przyjdzie nam stawić czoła wielu niemilcom. Same starcia są dynamiczne i wymagają od graczy zręczności i refleksu, a także wykorzystywania zdolności swojego bohatera. Do dyspozycji mamy tu zarówno różnego rodzaju broń białą jak i broń palną. Ważną rolę odgrywają też ciosy Kung-fu, którymi posługuje się nasz bohater. Wraz z postępami w grze będziemy poprawiać statystyki naszej postaci oraz zdobywać nowe mutacje, które odblokują specjalne umiejętności bohatera. Biomutant posiada również system craftingu skupiony na tworzeniu nowych broni i ulepszaniu posiadanych. Gra przeznaczona jest do zabawy w trybie single player i obecnie w sklepie PlayStation kosztuje 169 złotych w wersji na PS4 i PlayStation 5. Tytuł jest w pełni spolszczony. Gra w serwisie Metacritic ma ocenę 64 w wersji na PS4 i 69 w wersji na PS5.

Czy darmowe gry jakie we wtorek 6 grudnia dostaniemy w PlayStation Plus Essential oraz Extra i Premium trafiają w Wasz gust? My z pewnością zagramy w Biomutant oraz z ogromną radością wrócimy do uniwersum Mass Effect i porównamy zremasterowaną wersję ze starszymi wydaniami, w które graliśmy dawno temu. Dajcie znać w komentarzach co myślicie o tej ofercie. Nie zapomnijcie też nas wspomóc łapką w górę oraz udostępnieniem naszego filmu w mediach społecznościowych.

Dzięki za czytanie / oglądanie i do usłyszenia w kolejnych materiałach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *