fbpx
Oferta darmowych gier w PS Plus na listopad 2022

PS Plus listopad 2022 – darmowe gry

W tym miesiącu Sony zadbało o dość różnorodną propozycję tytułów. Po przeczytaniu naszego artykułu lub obejrzenia wideo Gamers’ Republic dajcie znać czy Wam się podobał czy nie i nie zapomnijcie napisać w komentarzu co myślicie o ofercie darmowych gier w PlayStation Plus na listopad. Bezpłatne tytuły będzie można dodać do swojej biblioteki już od wtorku 1 listopada. Gry powinny być dostępne w godzinach popołudniowych. Jeżeli macie PS+ i jeszcze nie dodaliście październikowej oferty do swoich kont, to zostało Wam już na to mało czasu, a jeżeli czytacie ten materiało po 1 listopada, to przykro nam, ale już jest na to za późno. Więcej o październikowej ofercie znajdziecie w naszym poprzednim artykule.

Darmowe gry PlayStation Plus w listopadzie – Gamers’ Republic

Nioh 2 / Nioh 2 Remastered

Pierwszą grą, a właściwie pierwszymi dwoma grami z PS Plus Essential jakie trafą w nasze ręce we wtorek 1 listopada jest Nioh 2 na PS4 i Nioh 2 Remastered na PlayStation 5 czyli soulslike, w którym wcielamy się w pół człowieka pół demona walczącego z yokai czyli demonami i potworami z japońskiej mitologii oraz wrogimi samurajami. Akcja gry rozgrywa się w alternatywnej wersji XV – XVI wiecznej Japonii przed wydarzeniami z pierwszej części Nioh. Druga część gry rozwija mechanizmy znane z jedynki oraz wprowadza nowe rozwiązania w tym np. kreator postaci. Akcję gry obserwujemy zza pleców naszego bohatera, którego głównym celem jest walka z pomniejszymi wrogami i demonami, a od czasu do czasu starcia z potężnymi bossami. Nioh 2 cechuje się wysokim poziomem trudności, który dodatkowo wzrasta, gdy demony wciągają nas w miejsce swojego pochodzenia. Nasz bohater nie jest jednak bezbronny, ponieważ świetnie posługuje się broniami białymi, a dodatkowo potrafi przemieniać się w demona, co znacząco zwiększa jego siłę oraz odporność. Pokonywanie nieprzyjaciół podnosi poziom naszego bohatera i dostarcza nam punktów doświadczenia, co umożliwia rozwijanie umiejętności bohatera. Nioh 2 na Metacritic może się poszczycić oceną 85 na PlayStation 4 a Nioh 2 Remastered w wersji na PS5 ma ocenę 83. Gra w wersji na PS4 kosztuje obecnie 169 złotych, a wersja zremasterowana na PS5 259 złotych.

Lego Harry Potter Collection | PS4

Trzecią grą, która znajdzie się w listopadowym PlayStation Plusie jest Lego Harry Potter Collection na w wersji na PS4, którą uruchomicie również w ramach wstecznej kompatybilności na PlayStation 5. W kolekcji znajdziemy 2 tytuły: Lego Harry Potter Years 1 – 4 oraz Years 5 – 7. Zestaw zawiera również 2 dodatki, które wprowadzają dodatkowe czary i postacie niedostępne w podstawowych wersjach gry. W pierwszej części gry poznajemy przygody Harrego Pottera znane z początkowych 4 tomów popularnej sagi książek. Years 5 – 7 opowiadają dalsze losy młodego czarodzieja ujęte w kolejnych tomów napisanych przez J.K. Rowling. Oba tytuły są platformówkami korzysającymi z bezpiecznej formuły, która sprawdziła się w innych grach Lego opartych na filmowych licencjach. W trakcie rozgrywki wcielamy się w różne postacie różniące się umiejętnościami niezbędnymi podczas eksploracji otoczenia. Lego Harry Potter Collection umożliwia zabawę zarówno w pojedynkę jak i w trybie kooperacji. Gra na Metacritic ma ocenę 73 w wersji na PS4 i w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje 169 złotych.

Heavenly Bodies | PS4, PS5

Ostatnią, czwartą darmową grą jaka trafi na nasze konsole w listopadzie jest Heavenly Bodies czyli zręcznościowo logiczny tytuł dostępny w wersji na obie generacje konsol. W grze tej wcielamy się w astronautów wykonujących przeróżne zadania w stanie nieważkości. Rdzeń rozgrywki skupia się na zabawie fizyką, która bez grawitacji sprawia, że nawet najprostsze czynności, w kosmosie stają się znacznie bardziej skomplikowane. Wpływa ona nie tylko na astronautów, ale również wszystkie przedmioty, z którymi wchodzimy w interakcję. Heavenly Bodies stawia przed nami zadania, które na Ziemi są banalne jak przejście z jednego pomieszczenia do drugiego, ale także bardziej skomplikowane jak montaż paneli fotowoltaicznych na zewnątrz stacji kosmicznej czy badania nad florą. Wszystkie te zadania wymagają od gracza lub graczy, ponieważ gra umożliwia zabawę w kooperacji z drugą osobą, dużej zręczności. Tytuł oferuje ładną, kreskówkową oprawę graficzną, a nietypowa fizyka gwarantuje mnóstwo zabawnych sytuacji szczególnie podczas grania z drugą osobą siedzącą obok nas. Gra na Metacritic otrzymała ocenę 75 w wersji na PS5, a w sklepie PlayStation w wersji jednocześnie na obie generacje konsoli kosztuje obecnie 94 złote.

Listopadowy PlayStation Plus Essential przynosi nam właściwie 5 gier o łącznej wartości aż 691 złotych. Czy będziecie zadowoleni? Z uwagi, że pod wieloma filmami z kanału Gamers’ Republic często pojawiały się komentarze wskazujące na uwielbienie przez Was serii Dark Souls, myślimy, że Nioh 2 ucieszy Was, o ile nie mieliście jeszcze okazji ukończenia tej gry. Z kolekcji Lego Harry Potter ucieszą się raczej głównie młodsi widzowie. Z kolei Heavenly Bodies powinien zadowolić graczy oczekujących wyzwań logicznych i liczących na śmieszne sytuacje gdy coś nam nie wyjdzie. My cieszymy się głównie z ostatniej gry, a pozostałych tytułów pewnie nie będziemy instalowali w najbliższym czasie.

Dajcie znać w komentarzach jakie jest Wasze zdanie o PS+ na listopad 2022 r. Czy podobają Wam się darmowe gry? Jeżeli tak, napiszcie w którą planujecie zagrać w pierwszej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *