Wyciekła oferta PS Plus na styczeń 2023 r.

Witajcie w kolejnym materiale na temat darmowych gier jakie otrzymają abonenci usługi PlayStation Plus. Sony ofertę darmowych gier potwierdzi oficjalnie dopiero w środę 28 grudnia, a gry będzie można pobrać od wtorku 3 stycznia w godzinach popołudniowych. W sieci pojawił się jednak wiarygodny przeciek dotyczący oferty bezpłatnych gier w PS+ na styczeń 2023 r., o których Wam zaraz opowiemy. Przeciek został opublikowany na serwisie Dealabs.com, który w przeszłości wielokrotnie ujawniał prawidłowe gry trafiające do PlayStation Plus.

Oferta PS Plus na styczeń 2023 r. – darmowe gry, które wyciekły na serwisie Dealabs.com. Zapowiedź z kanału Gamers’ Republic.

Star Wars Jedi Fallen Order

Pierwszą darmową grą jaka znalazła się w przecieku oferty PS Plus na styczeń jest Star Wars Jedi Fallen Order czy jak ktoś woli po polsku – Upadły Zakon. To bardzo widowiskowa, trzecioosobowa gra akcji, w której wcielamy się w młodego jedi. Akcja gry ma miejsce między trzecim, a czwartym epizodem filmowych Gwiezdnych Wojen, po wydaniu przez Imperatora słynnego rozkazu 66 zlecającego zabijanie rycerzy jedi. W grze jak przystało na Star Wars możemy posługiwać się mieczem świetlnym oraz mocami jedi. Gra przeznaczona jest dla pojedynczych graczy i posiada polską wersję językową. Mimo, że tytuł ten posiada wysokie oceny, to z uwagi na to, że w ostatnich miesiącach był on wielokrotnie mocno przeceniany na wszystkich platformach raczej abonenci nie będą zadowoleni z tej gry. Większość fanów Gwiezdnych Wojen posiada grę w swoich bibliotekach lub ukończyło ją w ramach abonamentu EA Play, a my pewnie jesteśmy w mniejszości, która cieszy się z tego tytułu.

Fallout 76

Drugim tytułem, który wg. zapowiedzi ma trafić za darmo do PS Plusa w styczniu jest Fallout 76. Gra ta jest wieloosobowym sandboxem osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Nie spotkamy w nim tradycyjnych NPCów, ponieważ wszystkie postacie w grze są kierowane przez graczy. Świat gry podzielony jest tu na 6 różnych regionów, a w każdym z nich znajdziemy inne rodzaje zadań. Napotkamy tu też na czasowe, specjalne wydarzenia wywołane odpaleniem atomówek w dowolnie wybrany przez gracza region, które umożliwią nam zdobywanie cennych zasobów i rzadkich minerałów oraz eliminację elitarnych przeciwników. Zgromadzone zasoby możemy wykorzystać do budowy własnych obozów  w miejscach, które uznamy za idealną bazę wypadową. Fallout 76 daje nam możliwość własnoręcznego stworzenia, a następnie rozwijania własnego bohatera. Tytuł mimo, że na początku był mocno wyśmiewany i w recenzjach zdecydowanie uznawany za najgorszą odsłonę serii, wraz z czasem przeszedł szereg zmian i obecnie jest oceniany przez graczy pozytywnie. Gra posiada polskie napisy, a do zabawy niezbędny jest aktywny PS Plus. 

Axiom Verge 2

Ostatnią darmową grą jaka ma trafić do PS Plusa w styczniu jest Axiom Verge 2. Tytuł ten to platformowa metroidvania stanowiąca kontynuację stworzonej przez jedną osobę pierwszej części z 2015 r. Gra nie wymaga jednak jakiejkolwiek znajomości fabuły z jedynki, aby dobrze się przy niej bawić. Jeżeli graliście w pierwszą część, to Axiom Verge 2 z pewnością przypadnie Wam do gustu, ponieważ twórca gry postanowił nie zmieniać tego co świetnie działało w poprzedniej części. Nasza bohaterka będzie więc przemierzać kolejne lokacje, walczyć z wrogami, omijać pułapki, hakować oraz zbierać i ulepszać swój arsenał śmiercionośnych narzędzi.  Grę urozmaica zdalnie sterowany dron, którym również będziemy przemierzali sporą część mapy. Tytuł posiada bardzo dobre oceny, jest przeznaczony dla jednego gracza i niestety nie posiada polskiej wersji językowej.

Czy oczekując na zapowiedź oferty PlayStation Plus Essential na styczeń liczyliście, że dostaniecie taki zestaw darmowych gier? Dajcie znać w komentarzach, czy chcecie, żeby ten przeciek się potwierdził, czy może macie nadzieję, że tym razem będzie to fake.

Jeżeli Sony oficjalnie potwierdzi taki zestaw darmowych gier w PS Plus, to my ucieszymy się szczególnie ze Star Wars Jedi Fallen Order, ponieważ kilkukrotnie przymierzaliśmy się do zakupu tej gry w promocjach, a jedyne co nas od tego odwodziło, to kupka wstydu pełna zakupionych hitowych gier, których jeszcze nie zdążyliśmy ograć, więc mieliśmy świadomość, że i Upadły Zakon swoje na tej kupce odleży. Ucieszy nasz również Axiom Verge 2, ponieważ pierwsza część nam się podoba, choć nie była to miłość od pierwszego zetknięcia. 

Najmniej radości sprawi nas Fallout 76, dlatego, że niedawno gra była za darmo w Amazon Prime Gaming, więc mamy ją już na PC, a dodatkowo kierunek w jakim poszedł ten tytuł niezbyt nam odpowiada. Naszą opinię opieramy jedynie na wypowiedziach innych graczy i recenzjach, ponieważ jeszcze nie mieliśmy okazji grać w Fallout 76 – winna temu jest wspomniana kupka wstydu zawierająca takie hity jak The Last of Us II, Wiedźmin 3, Hitman 2, Uncharted Zaginine Dziedzictwo, Grid Legends i wiele innych, lepszych od Fallout 76 gier.

Dajcie znać w komentarzach co Wy myślicie o tym zestawie gier i pamiętajcie, że na chwilę obecną to tylko przeciek, a oficjalna zapowiedź pojawi się dopiero w środę 28 grudnia.

Dzięki za przeczytanie tego artykułu i do zobaczenia w kolejnych materiałach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>