fbpx

Kindle Paperwhite

Niesamowite doświadczenie dla czytelnika

Wysoka rozdzielczość

Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości zapewnia niezwykle ostry i czytelny obraz.

Oszałamiający kontrast

Ekran Kindle Paperwhite zapewnia niesamowity kontrast, dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie niezwykle ostrego i czarnego tekstu na idealnie białym tle.

Innowacyjne oświetlenie

Czytnik Amazona wyróżnia oświetlenie, które pada z góry na powierzchnię urządzenia. Dzięki temu światło nie męczy oczu, jak ma to miejsce w konkurencyjnym sprzęcie wyposażonych w podświetlanie od dołu. Dzięki płynnej regulacji, każdy może dostosować jasność światła do swoich potrzeb i do otoczenia, niezależnie czy będzie to słoneczna plaża, czy ciemna sypialnia.

Wytrzymały akumulator

Pojedyncze ładowanie baterii starcza aż na 8 tygodni czytania, (przy założeniu, że dziennie czas czytania wyniesie 30 min, przy wyłączonym wifi oraz oświetleniu ustawionym na 10). Przełomowa technologia zarządzania energią pozwala na korzystanie z oświetlenia za każdym razem, gdy jest ono niezbędne do podniesienia kontrastu i zapewnienia optymalnych warunków do czytania, bez martwienia się o skrócenie żywotności baterii.

Idealny na plażę

Matowy ekran, który odbija światło tak samo jak tradycyjny papier sprawia, że na Kindle Paperwhite można komfortowo czytać na słonecznej plaży bez odblasków na wyświetlaczu.

Perfekcyjny do łóżka


Opatentowana technologia oświetla powierzchnię czytania, a nie całe pomieszczenie, w którym znajduje się czytelnik. Jeśli książka wciągnie Ci na całą noc, światło nie będzie przeszkadzało innym osobom znajdującym się w pomieszczeniu.

Opatentowane oświetlenie

Zaprojektowany do czytania

Inaczej niż podświetlenie w tabletach, światło w Kindle Paperwhite jest rozprowadzane na powierzchnię wyświetlacza e-ink od góry i nigdy nie świeci prosto w oczy czytelnika. Sprawia to, że czytanie jest komfortowe i nie męczy oczu. Wbudowane oświetlenie jest znacznie bardziej wydajne niż to emitowane przez lampkę do czytania czy okładkę z wbudowaną lampką.

Perfekcyjny balans bieli

Amazon pracował ponad 2 lata nad doprowadzeniem do perfekcji technologii oświetlenia, dzięki czemu światło pada równomiernie. Wyświetlacz pozwala cieszyć się oświetloną treścią, jednocześnie zapewniając jednolitą biel ekranu.

Regulowana natężenie światła

Ludzkie oczy przystosowują się do natężenia światła panującego w pomieszczeniu. Podczas czytania w ciemnym pomieszczeniu preferowane jest zatem słabe oświetlenie, natomiast w dobrze oświetlonych miejscach jasne światło. W czytniku e-booków Amazona łatwo można dostosować natężenie światła do otoczenia. Mnogość ustawień zapewnia wiele możliwości, dzięki czemu każdy dopasuje jasność ekranu do dowolnych warunków, w których przyjdzie mu czytać.

Wydajne zasilanie

Urządzenie wykorzystuje diody LED o niskim zużyciu energii, których światło za pomocą opatentowanej technologii jest równomiernie rozprowadzane po powierzchni wyświetlacza.

Porównanie czasu pracy na baterii

Zaczytaj się bez pamięci w świetne książki. Gdziekolwiek i kiedykolwiek zapragniesz.

Pojemność 1100 książek

Już nigdy nie będziesz mieć dylematu, którą książkę zabrać ze sobą. Z czytnikiem Kindle możesz mieć przy sobie całą swoją bibliotekę.

Obsługa Wi-Fi

Urządzenie umożliwia łatwe i szybie połączenie z siecią bezprzewodową, dzięki czemu można aktualizować swoją bibliotekę książek, nabywać nowe tytuły w internetowych księgarniach, sprawdzać pocztę e-mail, czy przeglądać strony www.

Cieńszy od ołówka

Urządzenie jest cieńsze od standardowego ołówka i wyróżnia się nowoczesnym wyglądem. Dzięki temu idealnie leży w dłoni.

Lżejszy od książki

Paperwhite waży mniej niż przeciętna książka w miękkiej oprawie. Nie będzie zatem ciążyć w torebce, plecaku czy kieszeni.

Zaprojektowany z myślą o czytelnikach

Rentgen

Funkcja X-Ray za pomocą pojedynczego dotknięcia pozwala na prześwietlenie lektury niczym rentgen. Z jej pomocą możliwa jest szybka lokalizacja na bieżącej stronie, w rozdziale czy całej książce interesujących zagadnień, miejsc czy postaci.

Rozmiar czcionki

Możliwość swobodnego dopasowania rozmiaru czcionki do czytelnika, sprawia, że korzystanie z czytnika jest jeszcze bardziej komfortowe, a czytanie sprawia czystą przyjemność.

Krój czcionki

Sześć krojów czcionek, jakie oferuje urządzenie zostało maksymalnie dopracowane, by zapewnić jak największą wygodę czytelnikowi. Ich wysoka jakość pozwala się cieszyć niepowtarzalną ostrością i atrakcyjnym wyglądem tekstu.

Zakładki i adnotacje

Kindle umożliwia dodawanie, edycję, usuwanie oraz eksportowanie własnych notatek i adnotacji, analogicznie jak można to robić na marginesie książki.

Udostępnianie notatek

Paperwhite został wyposażony w funkcje społecznościowe pozwalające na udostępnianie zaznaczeń, cytatów i własnych notatek na Facebooku i Twitterze bezpośrednio z urządzenia. Możliwe jest również przeglądanie fragmentów udostępnionych przez innych czytelników, co pozwala odkryć interesujące i znaczące części lektury.

Numerowanie stron

Konwersja numeracji stron do czytnika e-booków sprawia, że czytelnikowi wyświetlany jest rzeczywisty numer aktualnej strony. Ułatwia to odnalezienie się i poruszanie po lekturze.

Jednoręczna obsługa

Ergonomiczny kształt, mała waga, cienka obudowa i intuicyjny interfejs gwarantują wygodną obsługę Kindle Paperwhite za pomocą jednej ręki.

Łatwa zmiana strony

Odpowiednie zaprojektowanie stref przewijania reagujących na dotyk sprawia, że przewijanie stron jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Nie ma konieczności przewsuwania palcem po ekranie, czy obsługi drugą ręką.

Bezpłatna kopia biblioteki

Amazon wszystkim użytkownikom oferuje darmową możliwość przechowywania biblioteki w chmurze. Książki w niej umieszczone można pobrać ponownie w dowolnym momencie, nie ma zatem obawy ich utraty.

Personalizacja księgozbioru

Czytnik umożliwia personalizację kolekcji książek, po przez łączenie ich w kolekcję lub przypisywanie do kategorii, dzięki czemu możliwy jest łatwy dostęp do każdej szukanej lektury. Każdy tytuł może zostać dodany do wielu kolekcji, co ułatwia organizację i odnajdywanie poszukiwanego dzieła.

Czas czytania

Funkcja ta pokazuje ile czasu potrzebuje czytelnik by przeczytać lekturę do końca rozdziału lub książki. Podawany czas jest obliczany na podstawie szybkości czytania. Wraz z czynionymi postępami jest on aktualizowany. Rozwiązanie to ułatwia podjęcie decyzji kiedy zacząć nowy rozdział, a kiedy skończyć ten, który jest czytany.

Synchronizacja

Technologia ta synchronizuje ostatnią czytaną stronę, zakładki oraz notatki we wszystkich urządzeniach, dzięku czemu możliwe jest kontynuowanie czytania na dowolnym sprzęcie.

Zintegrowana wyszukiwarka

Kindle Paperwhite został skonstruowany tak, by ułatwić użytkownikom korzystanie z wyszukiwarki. Wystarczy wpisać słowo lub wyrażenie, a czytnik przeszuka pod jego kątem Twoją bibliotekę, sklep Kindle, Wikipedię lub Internet korzystając z wyszzukiwarki Google. Urządzenie posiada eksperymentalną przeglądarkę WebKit pozwalającą na swobodne przeglądanie sieci.

Wbudowany słownik

Czytnik e-booków Amazona posiada wbudowany słownik The New Oxford American Dictionary, który zawiera 250 tys. haseł i definicji. Pozwala to na natychmiastowe sprawdzenie frazy nawet bez opuszczania książki.

Natychmiastowe tłumaczenie

Zaznacz dowolne słowo lub akapit, by przetłumaczyć go na inny język, w tym Hiszpański, Japoński i wiele innych. Tłumaczenia są realizowane przez Translator Bing.

Wybór języka

Kindle Paperwhite daje możliwość wyboru języka interfejsu. Wśród dostępnych opcji są Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Francuski, Włoski, Portugalski, Brazylijski, Japoński czy Chiński. Przełączanie pomiędzy językami jest proste oraz szybkie i umożliwia korzystanie ze słowników w dowolnym z tych języków.

Wsparcie dla polskich czcionek

Urządzenie zapewnia pełne wsparcie dla wyświetlanie niełacińskich czcionek, dzięki czemu każdy może czytać w swoim ulubionym języku wliczając w to japoński i chiński (tradycyjny i uproszczony). Czytnik obsługuje również koreański, cyrylicę, łaciński, grecki, polski oraz zapewnia dostęp do kilku międzynarodowych słowników.

Przechowywanie i wsparcie dla dokumentów

Kindle Paperwhite ułatwia przechowywanie i noszenie ze sobą dokumentacji, bez konieczności jej drukowania. Wystarczy przesłać dokumenty w formacie Word, PDF i wielu innych za pomocą e-maila, by mieć możliwość czytania ich w formacie urządzenia. Możliwe jest rónież wysyłanie dokumentów bezpośrednio do czytnika.

Obsługa książek dla dzieci i komiksów

Urządzenie zapewnia obsługę książek dla dzieci oraz komiksów, gdzie tekst znajduje się w chmurkach. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom możliwe jest czytanie komiksu kadr po kadrze.

Parametry techniczne

Ekran
Wyświetlacz e-ink o przekątnej 6 cali z wbudowanym oświetleniem, 212ppi, 16 poziomów szarości

 

Wymiary
Długość 169 mm, szerokość 117 mm, grubość 9,1 mm

 

Waga
213 gram

 

Wymagania systemowe
Brak, urządzenie bezprzewodowe, nie wymaga komputera do pobierania książek.

 

Dostępna pamięć
2 GB wewnętrznej pamięci, dla użytkownika dostępne jest 1,25 GB. Pozwala na przechowywanie do 1100 książek.

 

Chmura
Darmowy dostęp do chmury pozwalającej na przechowywanie do 5GB danych.

 

Bateria
Urządzenie na pojedynczym ładowaniu może pracować do 8 tygodni (przy założeniu, że użytkownik będzie czytał 30 minut dziennie z wyłączoną siecią i oświetleniem ustawionym na 10. Żywotność akumulatora zależy od ustawień oświetlenia i używania Wi-Fi.

 

Czas ładowania
Pełne naładowanie czytnika za pomocą kabla USB podłączonego do komputera zajmuje 4 godziny.

 

Sieć bezprzewodowa
Obsługuje prywatne i publiczne sieci Wi-Fi, lub hotspoty wykorzystujące technologię bezprzewodowej komunikacji w standardach 802.11b, 802.11g lub 802.11n. Urządzenie obsługuje sieci zabezpieczone za pomocą standardów WEP, WPA i WPA2 korzystających z haseł uwierzytelniających oraz WPS.

 

Obsługiwane formaty
Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, niezabezpieczone MOBI, natywne PRC. Po przez konwersję: HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP

 

Dokumentacja
Przewodnik szybki start (znajdujący się w pudełku), Instrukcja użytkownika (zainstalowana na urządzeniu), dodatkowe informacje dostępne online w wielu językach.

 

Gwarancja i serwis
Roczna gwarancja i serwis. Możliwość jej poszerzenia do 2 letniej gwarancji rozszerzonej dostępnej w USA (opcja sprzedawana osobno).

 

Zawartość pudełka
Czytnik e-booków Kindle Paperwhite, kabel USB 2.0 do ładowania i podłączenia do komputera, przewodnik szybki start

Dostępne wersje

Kindle Paperwhite

Zwykła wersja czytnik e-booków firmy Amazon to świetny wybór dla osób dysponujących szybkim łączem internetowym udostępnianym po przez Wi-Fi. Dla osób nie posiadających w domu dostępu do internetu lepszym rozwiązaniem może okazać się urządzenie z łącznością 3G.

 

Kindle Paperwhite 3G

Wersja obsługująca połączenia 3G to idealny wybór dla osób nie dysponujących szybkim łączem internetowym. Urządzenie zaraz po wyjęciu go z pudełka umożliwia przeglądanie sklepu Amazona, dokonanie zakupów oraz czytanie. Wbudowane darmowe połączenie 3G korzysta z tych samych łączy co telefony komórkowe, ale nie wymaga comiesięcznych opłat. Wszystkie koszty związane z łącznością 3G są pokrywane przez firmę Amazon. Połączenie to umożliwia pobieranie książek w dowolnym czasie i miejscu, bez konieczności szukania punktów udostępniających Wi-Fi. Paperwhite może używać bezprzewodowego połączenia w innych celach takich jak: bezprzewodowe przesyłanie dokumentów osobistych, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zasięg bezprzewodowego połączenia w tej technologii pokrywa terytorium ponad 100 krajów. Umożliwia to pobieranie lektur w dowolnym czasie i miejscu, niezależnie od tego czy relaksujesz się na plaży, jesteś na wycieczce w lesie czy siedzisz w górach.

 

Gdzie kupić

Amazon
Allegro
Skynet
Kurtmedia.pl
RTVEuroAGD
MediaExpert
OleOle
X-kom.pl

Jeśli czytnik jest oznaczony jako Kindle Paperwhite Refurbished oznacza to, że ten egzemlarz jest poserwisowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *