fbpx

Samsung UE48H6400

Efektowny, subtelny, ekscytujący w dodatku w cenie poniżej 3000 zł.
samsung-ue48H6400_001_Front_Black
Czy braliście pod uwagę zakup telewizora LCD/LED o przekątnej ekranu 48 cali? Jeśli tak, to Samsung UE48H6400 powinien być jednym z pierwszych, które należy rozważyć.
Czysty, pełen drobnych detali i ostry jak brzytwa obraz jaki oferuje 6400 z pewnością Was mile zaskoczy.
Za niecałe 3000 zł zakup tego modelu może być najlepszą inwestycją w odbiornik telewizyjny oferujący smart TV, 3D oraz wiele innych funkcji.

Wykonanie

Telewizor koreańskiego producenta zapewnia wysokiej jakości obraz, który jest czysty i ostry, wzorowo oddaną paletę kolorów, oraz pełne głębie, dzięki którym oglądanie materiałów wysokiej jakości będzie sprawiało szczególną przyjemność.
Czarne obszary są takie jak powinny być, głębokie i jednocześnie pełne subtelnych detali. Telewizor zapewnia bajecznie piękny obraz pełen szczegółów, które szczególnie są widoczne podczas oglądania kasowych hitów z Blu-ray’a.
Domyślna konfiguracja ekranu jest niemal idealnie zestrojona, więc nie ma konieczności modyfikowania ustawień ekranu i szukania optymalnych parametrów. Produktu Samsunga można śmiało używać od razu po wyjęciu z pudełka.

samsung-ue48H6400_003_R-Side_Black
Telewizor świetnie sobie radzi w uchwyceniu szybko poruszających się obiektów takich jak pojazdy Formuły 1 mknące po nagrzanym asfalcie w Austrii. Obraz nie tracił ostrości, a pojazdy na ekranie zostały oddane z dużą płynnością.
Biel krawężników toru została oddana wzorowo, a samochody pięknie błyszczały w pełnym słońcu.
UE48H6400 przoduje w renderowaniu czerwieni, które są żywe i subtelne. Odcień skóry wygląda bardzo naturalnie, przez co konkurencyjne telewizory Sony czy Philipsa wypadają mało przekonująco.
Model ten zapewnia jeden z najczystszych obrazów zarówno w Full HD jak i jakości DVD. Skalowanie jest bardzo dobre i pomimo niższej rozdzielczości, nadal możemy podziwiać mnóstwo szczegółów.

3D i dźwięk

Płynny ruch i duży kontrast przekładają się na znakomitą jakość filmów w 3D.
Głębia, krystalicznie czysty obraz oraz mnogość detali widocznych w tym trybie sprawiają, że trzeci wymiar wciąga widza do świata filmu. By móc w pełni cieszyć się jakością 3D, Samsung, w komplecie do telewizora dodaje 2 pary aktywnych okularów.
Dźwięk UE48H6400 nie wyróżnia się w żaden sposób na tle konkurencji. Jeśli zatem zależy nam na głębokim brzmieniu, warto zainwestować w system porządnego kina domowego.

samsung-ue48H6400_004_R-Perspective_Black

Cechy

W porównaniu do poprzedniej generacji bez większych zmian pozostał smart TV Samsunga, który użytkownicy bardzo chwalili.
Użytkownicy mogą cieszyć się ofertą wielu przydatnych aplikacji, w tym również tych najpopularniejszych jak YouTube, TVN Player, ipla, radia internetowego i wielu innych.
Dostępna w tym modelu opcja Football działa inaczej niż w konkurencyjnych telewizorach marki Sony. Urządzenie Samsunga nagrywa najważniejsze momenty na podstawie krzyku kibiców. Niestety w ustawieniu tym prezentowany jest zbyt jaskrawy obraz oraz krzykliwy dźwięk, więc raczej tryb ten będzie rzadko używany.
Produkt koreańczyków jest dostarczany z dwoma zdalnymi pilotami. Pierwszy z nich to standardowe urządzenie pozwalające na nawigację pomiędzy kanałami i przełączanie podstawowych funkcji. Drugi pilot jest wzorowany na pilocie Magic od LG i dedykowany jest do obsługi funkcji smart. Jego obsługa jest znacznie bardziej intuicyjna niż u konkurencji, ale ma on mniej ergonomiczny kształt niż pilot LG. Pilot ten dodatkowo umożliwia obsługę głosową, która nadal pozostawia wiele do życzenia.

Telewizor Samsunga posiada z tyłu przyzwoity wachlarz wejść i wyjść, w tym 4 porty HDMI i 3 USB. Znajdziemy tam również wejścia component, composite, scart i optyczne wyjście audio.

samsung-ue48H6400_005_L-Perspective_Black

 

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę 48 calowe odbiorniki TV, Samsung jest obecnie jednym z najlepszych wyborów. Zapewnia ostry obraz o pięknych barwach, którzy docenią nawet najwięksi przeciwnicy koreańskiej firmy. Dzięki 4 rdzeniom i nowemu pilotowi smart w UE48H6400 działa szybko i płynnie, co pozwala w pełni cieszyć się wszystkimi funkcjami urządzenia.
Dodatkowym atutem modelu z 2014 roku jest cena, która na czerwiec 2014 wynosi nieco ponad 2800 zł.

Gdzie kupić – sklepy:

Electro.pl – cena 2804 zł
NEO24.pl – cena 2804 zł
oleole.pl – cena 2804 zł
Salurion – cena 2803 zł
Komputronik – cena 2803 zł
Saturn – cena 2949 zł
RTVEuroAGD – cena 3099 zł
Media Expert – cena 2949 zł
Media Markt – cena 2979 zł
Neonet – cena 3199 zł

Jeden komentarz do “Samsung UE48H6400”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *