fbpx
PS Plus Essential darmowe gry styczeń 2023 - Star Wars Jedi: Upadły Zakon, Fallout 76 i Axiom Verge 2

PS Plus styczeń 2023 r. – darmowe gry o wartości 459 zł

Witajcie w kolejnym materiale na temat darmowych gier w PS Plus jakie otrzymamy w styczniu. W środę 28 grudnia czyli w dniu publikacji tego artykułu, Sony oficjalnie potwierdziło nam darmowe gry, które trafią do styczniowej oferty PlayStation Plus Essential. Gry będziemy mogli pobrać od wtorku 3 stycznia w godzinach popołudniowych. Kilka dni temu publikowaliśmy materiał na temat przecieku dotyczącego bezpłatnych gier

Czy Sony potwierdziło tytuły, które wyciekły? Zanim Wam to wyjawimy, po przeczytaniu, zachęcamy Was do napisania w komentarzu, czy nowa oferta PS+ Was zainteresowała, czy może jesteście z niej niezadowoleni.

Oficjalnie potwierdzone darmowe gry w PS Plus Essential na styczeń 2023 r. Materiał o PlayStation Plus z kanału Gamers’ Republic.

Star Wars Jedi Fallen Order

Pierwszą darmową grą jaką Sony da nam w styczniowym PS Plusie jest Star Wars Jedi Upadły Zakon w wersji na PS4 i PS5. Tytuł ten to gra akcji, w której kamera znajduje się za plecami głównego bohatera – jednego z ostatnich ocalałych rycerzy jedi. Naszym zadaniem z początku jest ukrywanie się, ale z czasem napotykamy sprzymierzeńców, z którymi podejmujemy się niebezpiecznej misji odbudowy zakonu jedi. Grę wyróżnia dość złożony mechanizm walki mieczem, który pozwala nam tworzyć własne kombinacje ciosów oraz korzystanie z mocy jedi. Miecz świetlny w trakcie rozgrywki będzie ewoluował wraz z bohaterem. Świat gry jest bardzo ładny i pełen detali oraz kolorów, a jego przemierzanie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności jak bieganie po ścianach, kołysanie na linkach, wykonywanie dalekich skoków itp. Gra przeznaczona jest tylko do zabawy dla pojedynczego gracza i posiada polską wersję językową. Na Metacritic Star Wars Jedi Upadły Zakon ma ocenę 79 w wersji na PS4, a jej obecna cena w cyfrowym sklepie PlayStation wynosi obecnie 209 złotych w wersji na PS4 i PS5, choć w promocjach gra kosztowała ok 30 złotych.

Fallout 76

Drugi tytuł jaki w styczniu wręczy nam Sony w ramach PlayStation Plus Essential to Fallout 76 w wersji na PS4 z możliwością uruchomienia w ramach wstecznej kompatybilności na PS5. W tym pierwszoosobowym, postapokaliptycznym RPGu wcielamy się w mieszkańca przeciwatomowego schronu, który rusza w świat w poszukiwaniu miejsc na założenie osady. Gra jest sandboxem stworzonym z myślą o zabawie dla wielu graczy, więc trzeba się nastawić, że w ogromnym i zróżnicowanym świecie spotkamy zarówno przyjaznych graczy, którzy pomogą nam, jak również wrogo nastawionych, którzy będą chcieli nas okraść. W trakcie zabawy możemy zdobyć kody startowe do atomówek, które po odpaleniu rozpoczynają tymczasowe, specjalne wydarzenia. Umożliwia ono zdobycie rzadkich surowców czy pokonanie elitarnych potworów. Jednym z ważniejszych mechanizmów w grze jest budowa własnej bazy, które możemy stawiać w dogodnych dla nas miejscach. Fallout 76 posiada polskie napisy i obecnie w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje 169 złotych w wersji na PS4. Na Metacritic gra w wersji na PS4 ma ocenę tylko 53, ale w dużej części jest to spowodowane słabymi ocenami jakie gra otrzymywała krótko po premierze. Od tego czasu tytuł jest rozwijany i otrzymał wiele zmian znacznie poprawiających zabawę.

Axiom Verge 2

Ostatni darmowy tytuł to platformówka tworzona przez jednoosobowy zespół w postaci Toma Happa. Axiom Verge 2 jest kontynuacją gry z 2015 r., ale nie wymaga znajomości fabuły poprzedniej części. W dwójce wcielamy się w kobiecą bohaterkę, która eksplorując Antarktydę natrafia na przejście do alternatywnego świata z ruinami upadłej cywilizacji. Podczas zabawy przemierzamy pixelowaty świat, skaczemy po platformach, unikamy pułapek, likwidujemy wrogów oraz sterujemy dronem. Z czasem będziemy rozwijali nasze uzbrojenie, umiejętności i gadżety, które umożliwią nam przedostanie się w niedostępne wcześniej regiony. Nowością w drugiej części Axiom Verge jest umiejętność hakowania niektórych części mechanicznych przeciwników. Gra obecnie w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje 81 złotych w wersji na PS4 i PS5. Tytuł ten może się poszczycić oceną 75 w wersji na PlayStation 4.

Czy spodziewaliście się takich gier w PlayStation Plus Essential? Jeśli oglądaliście wcześniej przecieki i prognozy dotyczące oferty darmowych tytułów, to pewnie nie jesteście zaskoczeni. Wszystkie gry, które pojawiły się w przeciekach zostały potwierdzone przez Sony jako oficjalne tytuły zmierzające do PS+. Dajcie znać w komentarzach, czy ten zestaw Wam się podoba i którą z gier uruchomicie jako pierwszą w nowym roku. Nie zapomnijcie również o ocenie naszego materiału.

Nas z pewnością w pierwszej kolejności zainteresuje Star Wars Jedi Fallen Order. Lubimy klimaty Gwiezdnych Wojen, machanie świetlnym mieczem i doceniamy dobrą przygodę w tym uniwersum. Na pewno zagramy również w Axiom Verge 2, ponieważ bardzo pozytywnie wspominamy zabawę w pierwszej części. Z kolei Fallout 76 najprawdopodobniej będzie musiał poczekać dłużej na swoją kolej, bo do ukończenia mamy kilka fajnych gier o znacznie lepszych ocenach.

Dzięki za czytanie i do zobaczenia w kolejnych materiałach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *