fbpx
PS Plus kwiecień 2023

PS Plus kwiecień 2023 – darmowe gry w PlayStation Plus Essential

Witajcie na serwisie Mobilne-Technologie.Regionalnie.com w cyklu filmów na temat darmowych gier w abonamencie PS Plus Essential. Jeżeli nie dodaliście do swoich kont tytułów z marcowej oferty czyli Battlefield 2042, Minecraft Dungeons oraz Code Vein, to macie na to ostatnie dni, ponieważ gry te będą w ofercie jeszcze tylko do wtorku 4 kwietnia.

Informacje o darmowych grach w PS Plus na kwiecień 2023 r.

Sony oficjalnie potwierdziło już tytuły produkcji, które będziemy mogli przypisać do swojej biblioteki we wtorek 4 kwietnia. Gry będą dostępne w godzinach popołudniowych i zastąpią marcową ofertę. Jeżeli będziecie mieli problemy z przypisaniem ich do swojej biblioteki, to spróbujcie to zrobić poprzez aplikację PlayStation App lub za pomocą strony sklepu PlayStation dostępnego pod adresem store.playstation.com.

Meet Your Maker

Pierwszą grą jaka trafi do kwietniowej oferty PS Plus jest świeżą i jeszcze cieplutka Meet Your Maker, która 4 kwietnia zaliczy premierę na konsolach Sony. Tytuł ten jest pierwszoosobową, sieciową grą akcji, w której budujemy twierdzę i zabezpieczamy ją śmiercionośnymi pułapkami, tak aby była nie do zdobycia, a jednocześnie staramy się plądrować konstrukcje innych graczy. Naszym celem jest zdobycie niezwykle cennego zasobu czyli Genmatu. Meet Your Maker oferuje dużą swobodę w tworzeniu własnych placówek, które później udostępniamy innym graczom. Jeżeli nasze zabezpieczenia były wystarczająco skuteczne aby zatrzymać innych graczy, otrzymamy z tego powodu nagrody. Druga część zabawy również oferuje dużą swobodę, ponieważ przed wyprawą do twierdzy innego gracza będziemy mogli dostosować swoją postać, jej wyposażenie, broń i umiejętności, tak aby mieć jak największą szansę na zwycięstwo. Gra na dzień tworzenia tego materiału, na karcie sklepu PlayStation nie posiada informacji o dostępnych wersjach językowych, ani ceny. Grę otrzymamy w wersji na PS4 oraz PS5

Sackboy: Wielka przygoda

Drugą grą, która trafi w nasze ręce we wtorek 4 kwietnia jest platformówka 3D z jednym z symboli PlayStation czyli Sackboy’em znanym z serii Little Big Planet. Tytuł skupia się na pokonywaniu pięknych kolorowych plansz, skakaniu po platformach, omijaniu przeszkód i zbieraniu różnego rodzaju znajdziek. Sackboy: Wielka przygoda można przechodzić samodzielnie lub w trybie współpracy z innymi graczami, tworząc maksymalnie 4 osobowy zespół. Gra podobnie jak wcześniejsze produkcje z tym bohaterem oferuje ładną, kolorową oprawę graficzną oraz bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową. Tytuł ten zostanie udostępniony zarówno na PS4 jak i PS5. Gra może poszczycić się wysoką oceną na Metacritic wynoszącą 83 punkty na 100 dla wersji na PlayStation 4. Sackboy: Wielka przygoda posiada język polski i obecnie kosztuje 299 złotych w wersji na aktualną i poprzednią generację konsol. 

Tails of Iron

Ostatnim tytułem, który otrzymamy jest Tails of Iron czyli przygodowa gra akcji w 2D z nutką RPGów i elementami, zaczerpniętymi z soulslike’ów. Wcielamy się w niej w szczura, dziedzica tronu, który musi ocalić swoje królestwo przed najazdem wrogich żab. Aby tego dokonać musimy wziąć w te szczurze łapki stalowy oręż i zacząć wypruwać flaki wrednych płazów. Naszym celem jest pokonanie żabiego przywódcy, ale zanim to zrobimy będziemy musieli przemierzyć 6 zróżnicowanych krain. Podczas przygody będziemy realizowali zadania główne i misje poboczne, ale najważniejszym elementem gry jest tu walka. Starcia z wrogami są dynamiczne i wymagają nie tylko refleksu i zręczności, ale również rozgryzienia słabych stron i schematu ruchów. Do naszej dyspozycji oddany jest obszerny arsenał białej broni oraz średniowiecznego oręża. Tails of Iron na Metacritic może się pochwalić oceną 81 na 100 punktów dla wersji na PlayStation 5. Gra w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje obecnie 114 złotych. Tytuł posiada polskie napisy i zostanie udostępniony w wersji na PS4 i PS5.

Jak Wam się podobają te gry? Sony spełniło Wasze oczekiwania, czy może jest to kolejny słaby miesiąc dla Was? Naszym zdaniem miesiąc jest ciekawy. Chętnie wypróbujemy każdą z 3 gier jakie będzie można pobrać już we wtorek 4 kwietnia. Dajcie znać w komentarzach, czy zgadzacie się z nami czy macie odmienne zdanie.

Dzięki za przeczytanie całego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *