fbpx
Oferta PS Plus na czerwiec 2022 - darmowe gry w tym God of War

PS Plus czerwiec 2022 – świetne darmowe gry

Jak co miesiąc omówimy bezpłatne gry, które w czerwcu będzie można przypisać do swoich kont. Tym razem zestaw 3 gier otrzymamy trochę później niż zwykle, bo dopiero we wtorek 7 czerwca. Gry będzie można przypisać do swojej biblioteki do wtorku 5 lipca. Linki do źródeł znajdziecie w opisie pod artykułem.

God of War

Pierwszy darmowy tytuł jaki Sony nam daje to jedna z najlepszych i najwyżej ocenianych gier jaka ukazała się na PS4. God of War jest czwartą odsłoną serii, w której wcielamy się w pogromcę bogów i tytanów. Po zniszczeniu Olimpu i jego gniewnych mieszkańców bohater gry wyrusza w poszukiwaniu spokoju na daleką północ. Niestety sielanka nie trwa długo i Kratos wraz z synem muszą stawić czoła nordyckim bestiom, które stają im na drodze. Rozgrywka uległa zmianie w porównaniu z poprzednimi częściami God of War. Tym razem kamera cały czas znajduje się za plecami bohatera. Zmienił się także sposób narracji i ton całej opowieści. Modyfikacje nastąpiły też w orężu Kratosa, ponieważ ulubione ostrza na łańcuchach, którymi szlachtował greckich bogów zostały zamienione na topór, który niczym młot Thora wraca do swojego właściciela. W grze został zaimplementowany system craftingu, który pozwala nam na wzmacnianie pancerzy oraz rozwój uzbrojenia.

Przemierzane poziomy są korytarzowe, ale mają liczne odnogi, które możemy eksplorować w poszukiwaniu sekretów oraz dodatkowych potyczek z wrogami. God of War jest znany przede wszystkim z widowiskowych walk z bossami i w czwartej części również ich nie zabrakło. Starcia z potężnymi i ogromnymi istotami już nie są wieloetapowe i zbudowane na quick time eventach. Tym razem cały czas mamy kontrolę nad bohaterem, a w tępieniu boskości dodatkowo pomaga nam syn Kratosa, któremu możemy wydawać polecenia.

Oprawa audiowizualna gry jest na najwyższym poziomie i maksymalnie wykorzystuje moc PlayStation 4. Oprócz niesamowitych lokacji i animacji, zachwycać się tu również będziemy przerywnikami filmowymi.

Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych tytułów jakie w ciągu ostatnich lat trafił do oferty PlayStation Plus, ale ponownie duża część fanów może nie być zadowolona. Wszystko z powodu, że God of War jest dostępny za darmo w PlayStation Plus Collection dla posiadaczy PS5. Gra obecnie w sklepie PlayStation kosztuje 79 złotych, a na Metacritic ma ocenę aż 94.

Naruto to Boruto: Shinobi Striker

Drugim bezpłatnym tytułem jaki otrzymamy w ramach czerwcowego PS Plus jest Naruto to Boruto: Shinobi Striker. Jest to trzecioosobowa gra akcji skupiona na multiplayerowych starciach. Gra osadzona jest w świecie popularnych komiksów i animowanej serii Naruto. W tytule tym wcielamy się w wojownika ninja, który bierze udział w kilkuosobowych walkach. Każdy z walczących dysponuje zróżnicowanymi zdolnościami, uzbrojeniem oraz specjalnymi umiejętnościami. Naruto to Boruto ma rozbudowany system walki i akrobatycznych uników i potężnych mocy. Wojownicy swobodnie mogą poruszać się nie tylko po poziomych powierzchniach, ale bez problemu pokonują również pionowe ściany oraz biegają po sufitach. Nietypową fizykę poruszania się po wszystkich powierzchniach można wykorzystać na każdej mapie, ponieważ twórcy projektowali je z myślą o maksymalnym zapewnieniu swobody graczom. Niestety gra nie posiada rozbudowanej fabuły dla pojedynczego gracza i oferuje lepszą zabawę dla wieloosobowej rozgrywki.

Gra kosztuje obecnie 289 złotych w cyfrowym sklepie PlayStation, a na Metacritic może się pochwalić oceną 61.

Nickelodeon All-Star Brawl

Ostatnią grą jaka trafi do PS Plus w czerwcu jest Nickelodeon All-Star Brawl czyli klon Super Smash Bros. Jeśli ktoś marzył o tym by zagrać w ten popularny na Nintendo Switch tytuł, ale nie chciał wydawać kasy na konsolę, to teraz może pobawić się w jej kopii wypełnionej bohaterami animowanych seriali nadawanych na kanale Nickelodeon. Gra jest przeznaczona zarówno dla pojedynczego gracza jak i do sieciowych pojedynków, w których bierze udział do 4 graczy. Podobnie jak w oryginale, w Nickelodeon All-Star Brawl akcję gry obserwujemy z boku, a celem gry jest wyrzucenie przeciwników poza arenę. Gra oferuje 20 plansz, które z pewnością rozpoznają fani kreskówek. W tytule tym możemy wcielić się w takich bohaterów jak postacie ze SpongeBoba Kanciastoportego, Wojowniczych żółwi ninja, Garfielda i wielu innych animowanych seriali. Każda z postaci oferuje całkowicie odmienny styl walki, który ma swoje mocne i słabe strony. Tytuł ten będzie dostępny w wersji PS5 i na PlayStation 4.

Gra w sklepie PlayStation kosztuje 209 złotych, a na Metacritic średnia ocena z recenzji wersji PS4 wynosi 60.

Łącznie zestaw, który otrzymujemy jest wart aż 577 złotych, ale oprócz God of War pozostałe tytuły raczej uznać można za zapchaj dziury. Jeśli ktoś nie miał okazji zagrać w God of War, to koniecznie powinien zgarnąć ten tytuł i od razu go instalować. Jeśli jednak już macie tą grę lub ją ukończyliście, to czerwcowy PS Plus wypada raczej słabo. My najlepszą grę z zestawu zakupiliśmy jakiś czas temu na promocji, a pozostałe gry zupełnie nie są w naszym guście stąd też nie jesteśmy zadowoleni z oferty, ale z pewnością nie nazwiemy jej słabą. Jeśli Sony w kolejnych PlayStation Plusach będzie dawało jeden hit z najwyższej półki i 2 przeciętniaki, które nikogo nie interesują, to będziemy szczęśliwi.

A Wam jak podoba się aktualny PS Plus? Czy posiadacie już God of War czy może już instalujecie ten tytuł żeby zagłębić się w mitologię nordycką i rękami Kratosa wypruć trochę flaków bogom z północy? Dajcie znać w komentarzach czy jesteście zadowoleni.

Źródło informacji:

https://blog.playstation.com/2022/06/01/playstation-plus-monthly-games-for-june-god-of-war-naruto-to-boruto-shinobi-striker-nickelodeon-all-star-brawl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *