fbpx
PS Plus maj 2022 - darmowe gry Fifa 22

PS Plus Maj 2022 – darmowe gry za 512 zł

W tym artykule przybliżymy Wam darmowe gry jakie trafią do PS Plus we wtorek 3 maja. Darmowe tytuły w ramach PlayStation Plus będzie można pobrać w godzinach popołudniowych

Informacje o ofercie PS Plus na maj na kanale Gamers’ Republic

Jeżeli macie aktywnego Plus, a nie przypisaliście do swojego konta bezpłatnych gier z aktualnego miesiąca, to macie na to czas do najbliższego wtorku. Po więcej informacji na temat gier, które możecie zgarnąć do końca kwietniowej oferty odsyłamy Was do osobnego materiału, dostępnego poniżej.

Kwietniowa oferta PS Plus – Gamers’ Republic

Fifa 22

Pierwszy darmowy tytuł jaki otrzymamy w maju jest efektem współpracy Sony z EA. Grą tą jest najnowsza odsłona Fify znanej każdemu fanowi piłki kopanej czyli Fifa 22, którą otrzymamy zarówno w wersji na PS4 jak i PlayStation 5. Kto uwielbia tą serię, grę już dawno ma w swojej kolekcji, kto lubi w nią grać pewnie nabył ją w tym roku w jednej z promocji, a kto lubi tytuły EA, grę pewnie ma w abonamencie EA Play. Tytuł jest dużym i znanym hitem, ale duża część subskrybujących PS Plus może być niezadowolona, że z całego portfolio Elektroników to właśnie Fifa będzie darmowa. My lubimy pograć w Fifę, zdobywać wszystkie możliwe puchary w hiszpańskiej, włoskiej, angielskiej, niemieckiej czy nawet polskiej lidze oraz brylować w europejskich pucharach. Świetnie bawimy się tworząc nowego zawodnika i rozwijając jego karierę, a także prowadząc ulubione kluby w roli managera. Lubimy również tryb Fifa Ultimate Team, a w grze zapewne spędzimy wiele godzin, więc cieszy nas obecność tej gry w abonamencie, ale obawiamy się, że nasze zadowolenie podzielą jedynie gracze odpalający Fifę tak jak my od czasu do czasu na meczyk czy dwa. Gra posiada polską wersję językową, a w serwisie Metacritic w wersji na PS5 ma ocenę 78. Gra w sklepie PlayStation w wersji na PS4 kosztuje obecnie 300 zł, a w wersji na PS5 350 zł.

Tribes of Midgard

Drugą darmową grą dostępną również w wersji na PlayStation 4 i PS5, którą otrzymamy w maju jest Tribes of Midgard. Tytuł ten jest osadzoną w nordyckiej mitologii, nastawioną na kooperację grą przygodową. Kierujemy w niej wikingami broniącymi swoich ziem przed końcem świata, a całą akcję obserwujemy z izometrycznego rzutu. Naszym zadaniem jest eksploracja lokacji, gromadzeniu surowców, szukaniu reliktów, a także stawianie czoła potworom i wszelkiemu złu. Gra posiada cykl dobowy, który jest ważną częścią zabawy. Za dnia przygotowujemy wioskę do obrony stawiając fortyfikacje i wzmocnienia, a nocami korzystając z różnych broni i zdolności specjalnych odpieramy najeźdźców. Koniec gry następuje w momencie wdarcia się wrogów do wioski i zniszczenia sadzonki drzewa świata. Tytuł przeznaczony jest zarówno dla pojedynczego gracza jak i współpracy w trybie multiplayer. Gra na Metacritic ma ocenę 71 na PS5, a w sklepie PlayStation kosztuje 79 złotych w wersji na PS4 i PlayStation 5. Tytuł posiada polskie napisy.

Curse of the Dead Gods

Ostatnią bezpłatną grą w majowym PS Plus jest Curse of the Dead Gods hack’n’slash w konwencji roguelike z izometrycznym widokiem. Gra jest udostępniona w wersji na PS4. Trafiamy w niej do fantastycznego świata, w którym sterujemy bohaterem szukającym niebywałych skarbów, nieśmiertelności oraz boskiej mocy. W ich poszukiwaniu trafiamy do świątyń stanowiących niebezpieczne, pełne potworów i pułapek, generowane proceduralnie labirynty. W trakcie ich zwiedzania i plądrowania oprócz wrogów, musimy również mieć na uwadze klątwy. Mają one nie tylko negatywny wpływ na bohatera, ale mogą go również wzmacniać i ułatwiać walkę. Do walki z licznym mięsem armatnim oraz potężnymi bossami wykorzystujemy zarówno broń białą jak i kusze i pistolety pozwalające na utrzymanie przeciwników na odległość. Oprócz tego możemy korzystać ze starożytnych reliktów, które dają specjalne umiejętności. Nie należy jednak przeceniać swoich możliwości, ponieważ w grze mamy mechanikę permanentnej śmierci, która resetuje wszystkie nasze osiągnięcia. Gra na Metacritic ma ocenę 79, a w sklepie PlayStation kosztuje 84 złote. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Dajcie znać w komentarzach co myślicie o nowej ofercie PS Plus. Podoba Wam się taki zestaw, czy kolejny miesiąc będziecie niezadowoleni? Nas zestaw nie zachwycił, ale w Fifę, której najnowszej odsłony jeszcze nie mamy, chętnie zagramy. Nie zapomnijcie ocenić naszego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *