PS Plus – styczeń 2022 – darmowe gry – przecieki

Sony w ostatnich miesiącach nie rozpieszczało graczy, którzy zainwestowali duże pieniądze w PS Plus. W 2021 otrzymaliśmy kilka mocnych tytułów, ale większość gier nie wzbudziła entuzjazmu. Wielu graczy otwarcie zaczęło deklarować zakończenie subskrypcji usługi Sony, ale… rok 2021 się kończy i za chwilę Sony ujawni tytuły jakie otrzymamy w PlayStation Plus na 2022 rok. Pewnie powiecie, że lepiej to już było i styczeń będzie kolejnym słabym miesiącem. No nie do końca, bo wyciekła oferta gier i jeżeli to się potwierdzi, to naszym zdaniem będzie warto przedłużyć Plusa. 

PS Plus styczeń 2022 - wyciekła lista darmowych gier DiRT 5, Persona Strikers i Deep Rock Galactic
Zapowiedź oferty PS Plus na styczeń 2022 r. – przecieki DiRT5, Persona Strikers, Deep Rock Galactic

Witajcie na stronie mobilne-technologie.regionalnie.com w materiale poświęconym darmowym grą jakie trafią do oferty PlayStation Plus w styczniu 2022 roku. Oficjalnie Sony ujawni zestaw gier w środę 29 grudnia, a pobrać je będziemy mogli od wtorku 4 stycznia 2022 r. Zanim wyjawimy Wam jakie tytuły najprawdopodobniej trafią do abonentów, wszystkich nowych widzów zachęcamy do zostawienia SUBa na kanale Gamers’ Republic na YouTube, a jeżeli materiał Wam się spodoba, to do zostawienia łapki w górę oraz napisania w komentarzu, która z tych gier Was najbardziej interesuje.

Nie zwlekając dłużej przejdźmy do przecieków, które pochodzą z serwisu Dealabs.com. Portal ten w ostatnich miesiącach ujawniał oferty gier, które trafiały do PS Plusa, więc możemy przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że 29 grudnia Sony potwierdzi przeciek.

Deep Rock Galactic

Pierwszym przeciekiem jest Deep Rock Galactic, która wg przecieku będzie dostępna zarówno w wersji na PS4 jak i PlayStation 5. Tytuł ten jest bardzo nietypową grą FPP, w której wcielamy się w odważnych astronautów eksplorujących niebezpieczne jaskinie w poszukiwaniu minerałów i innych wartościowych surowców. W Deep Rock Galactic mamy do wyboru kilka klas o różnych specjalnościach: drążeniu skał, walce z obcymi, rozpoznaniu terenu oraz wsparcia drużyny. Każda drużyna składa się z 4 członków, którzy zagłębiają się w proceduralnie generowane systemy jaskiń, by nieprzyjaznej planecie wyrwać z serca najcenniejsze materiały. Grę wyróżnia zaawansowany system destrukcji otoczenia, który z pewnością wielu z Was może się skojarzyć z Minecraftem oraz ładna oprawa graficzna. W tytuł ten można grać samodzielnie lub we współpracy z innymi graczami. Szlifujcie zatem Wasze kilofy oraz przygotujcie broń do odpierania hord nieprzyjaznych kosmitów. Gra na platformie Steam posiada polskie napisy i interfejs.

Persona 5 Strikers

Druga gra z przecieków to Persona 5 Strikers, która będzie dostępna na PS4 oraz we wstecznej kompatybilności na PS5. Tytuł ten jest połączeniem kilku gatunków: slashera, RPG’a i gry akcji oraz stanowi spin-off uwielbianego przez miliony graczy jRPGa Persona 5. Głównymi bohaterami gry jest grupa nastolatków szykująca się do wakacyjnej wyprawy, których przygotowania zostają przerwane przez serię dziwnych zdarzeń. Akcja gry toczy się w kilku miastach na terenie Japonii. Persona 5 Strikers wyróżnia się ciekawą oprawą graficzną spójną, która jest charakterystyczna dla cyklu Persona. Bohaterowie oprócz eksploracji świata i realizacji zlecanych zadań będą również musieli stawić czoła setkom przeciwników. Gra stawia na zręcznościowy model walki, który wymaga również odpowiedniego zaplanowania taktyki. Tytuł ten jest przeznaczony dla pojedynczego gracza i nie posiada polskiej wersji.

DiRT 5

Ostatnim darmowym tytułem jaki zgodnie z przeciekiem ma pojawić się w styczniowej ofercie PS Plus jest świetna gra wyścigowa DiRT 5. Gra będzie dostępna na PlayStation 4 oraz PS5. Seria DiRT to zręcznościowe wyścigi samochodowe skupiające się na rajdach, które wyróżnia przyjemny model sterowania i świetne efekty audiowizualne. Tytuł ten oferuje nam zabawę w kilku trybach, w których zasiądziemy za kierownicą licencjonowanych samochodów. Mamy tutaj możliwość przejechania pojedynczych zawodów, tryb kariery oraz Playground, w którym będziemy mogli samodzielnie zaprojektować zwariowany tor. Bawić możemy się zarówno solo jak i rywalizując z innymi graczami. W karierze wcielimy się w ucznia mistrza wyścigowego, który dzięki sukcesom będzie piął się po szczebelkach kariery by zastąpić na szczycie swojego mentora. Jeżeli zatem kochacie zwijać laczki na szutrze i rozgrzewać tarcze hamulcowe do czerwoności, to lepiej już teraz zacznijcie polerować swój zestaw kierownicy, bo w styczniu szykuje się niesamowita walka maska w maskę. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

Dajcie znać w komentarzach, czy taki zestaw darmowych gier w PS Plus Was satysfakcjonuje. Napiszcie, w który z wymienionych tytułów macie największą ochotę zagrać. Naszym zdaniem taki start PlayStation Plus w 2022 roku zapowiada poprawę względem tego roku. Jeżeli ten materiał Wam się podobał, to nie zapomnijcie zostawić łapki w górę.

Na koniec przypominamy, że są to tylko przecieki, ale ze sprawdzonego i zaufanego źródła. Na oficjalne potwierdzenie gier musimy poczekać do środy 29 grudnia, a gry na styczeń będą do pobrania dopiero od wtorku 4 stycznia.

Źródła informacji:

  • https://www.dealabs.com/bons-plans/ps-deep-rock-galactic-persona-5-strikers-et-dirt-5-offerts-sur-ps5ps4-dematerialises-2278401
PS Plus styczeń 2022 – darmowe gry – zapowiedź
5 out of 5 stars (5 / 5)
Średnia ocena: 4.7
Na podstawie: 14 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>