PS Plus kwiecień 2021 – darmowe gry oficjalnie potwierdzone przez Sony

Witajcie na kanale Gamers’ Republic. W tym materiale powiemy Wam jakie gry będą darmowe w ramach PlayStation Plus w kwietniu. Jeżeli korzystacie z Discorda lub Facebooka albo lubicie oglądać live’y na Twitchu, to zachęcamy do dołączenia do naszych kanałów.

Darmowe gry w PS Plus – Kwiecień 2021 oficjalnie potwierdzona oferta PS+

Sony oficjalnie potwierdziło zestaw gier jaki trafi do PS Plus w kwietniu i coś nam się wydaje, że będziecie nim zachwyceni. Gry będzie można dodać do swoich kont od wtorku 6 kwietnia, do poniedziałku 3 maja

Oddworld: Soulstorm

Pierwszą darmową grą w kwietniowym Plusie będzie Oddworld: Soulstorm, o którym mówiliśmy w materiale z przeciekami – link do niego znajdziecie w prawym, górnym rogu ekranu. Jest to gra platformowa 2,5 D z sympatycznym bohaterem, który stara się uratować swój gatunek przed bezduszną korporacją. Gra jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Oddworld: New ‘N’ Tasty, który z kolei był remasterem oryginału wydanego w 1997 roku. Gra stawia przed graczem zróżnicowane wyzwania, w których będziemy musieli wykazać się wyczuciem czasu, zręcznością, a także umiejętnością rozwiązywania prostych zagadek logicznych. Tytuł wygląda fenomenalnie, ale w ramach PS Plus będzie dostępny tylko na PlayStation 5. Na chwilę obecną na stronie gry w sklepie PlayStation nie ma informacji o wersjach językowych. W Epic Games gra posiada wyłącznie angielską wersję językową, więc prawdopodobnie nie mamy co liczyć na jej tłumaczenie w naszym języku.

Days Gone

Drugą grą, która będzie dostępna zarówno na PS4 jak i PS5 jest Days Gone. Tytuł ten opowiada o przygodach byłego członka gangu motocyklowego, który próbuje przetrwać w postapokaliptycznym świecie zniszczonym przez pandemię groźnego wirusa. Miliony ludzi zarażone wirusem zmieniły się w niezwykle groźnych, bezmyślnych świrusów, którzy stanowią śmiertelne zagrożenie dla ocalałych. Główny bohater, w którego się wcielimy cierpi z powodu utraty ukochanej, a także próbuje stawić czoło nowej rzeczywistości, w której nie do końca potrafi się odnaleźć. Dzięki flashback’om będziemy mieli tu także okazję zobaczyć świat przed pandemią. Days Gone jest przygodową grą akcji z widokiem z trzeciej osoby, w której zwiedzamy ogromną mapę wypełnioną zadaniami głównymi oraz pobocznymi, a także walczymy z wrogimi ludźmi oraz zombiakami. Do dyspozycji naszego bohatera jest arsenał, którego pozazdrościć mogą weterani Call of Duty – mamy tu karabiny, strzelby, snajperki i różnego rodzaju inne uzbrojenie. W grze możemy korzystać także ze spowolnienia czasu i niczym Neo w Matrixie unikać kul lecących prosto na nas. 

Days Gone daje nam do dyspozycji motocykl, którym przemierzamy rozległe tereny otwartej mapy. Pamiętajcie jednak, by przed wypadem z obozu zatankować go do pełna, bo na pustym baku daleko nie znajdziecie. Gra posiada wyłącznie tryb dla jednego gracza, ale za to ma polską wersję językową.

Zombie Army 4: Dead War

Ostatnim bezpłatnym tytułem jaki otrzymamy w kwietniu w ramach PlayStation Plus jest Zombie Army 4: Dead War. Tytuł ten to trzecioosobowa strzelanka nastawiona na grę kooperacyjną do 4 graczy. Gra osadzona jest w alternatywnym świecie, w którym toczy się druga wojna światowa,  naszymi przeciwnikami są hordy żywych trupów. Podobnie jak w naszej rzeczywistości na czele złych armii stoi nie kto inny jak Adolf z charakterystycznym wąsikiem. Tu również występuje on w roli tyrana niszczącego całą Europę, ale jego armie składają się z żywych trupów, które skuteczniej i bardziej bezwzględnie niż oddziały ss eliminują wrogów. Kampania dostępna w grze da nam możliwość zwiedzenia przeróżnych miejsc w Europie, w tym odwiedzenia Włoch i innych terytoriów objętych krwawą wojną. Czwarta część Zombie Army nastawiona jest na kooperację, ale brakujący gracze mogą zostać zastąpieni sztuczną inteligencją, która też skutecznie wycina zombiaki. Gracze wcielają się w różne klasy postaci, a kluczem do zwycięstwa jest tu odpowiedni dobór i wyważenie drużyny, które pozwoli w pełni wykorzystać posiadany ekwipunek. Gra posiada polską wersję językową.

Mimo, że tylko jeden tytuł z przecieków się potwierdził, to jesteśmy przekonani, że większość z Was będzie bardzo zadowolona z takiego zestawu darmowych gier w PS Plus. Dajcie znać w komentarzach, czy gry, które otrzymamy w kwietniu podobają Wam się czy Sony znowu nie trafiło w Wasz gust. Z komentarzy wiemy, że dla niejednego Plusowicza ostatnią zainstalowaną grą był NFS Payback, którego recenzję znajdziecie w naszym serwisie.

PS Plus Kwiecień 2021 – darmowe gry oficjalnie potwierdzone
5 out of 5 stars (5 / 5)
Średnia ocena: 4.9
Na podstawie: 16 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>