PS Plus – maj 2021 darmowe gry – prognozy

Aktualizacja

Oficjalne gry dostępne w PlayStation Plus na maj 2021 r. już zostały ogłoszone przez Sony. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ich temat, to koniecznie zajrzyj do naszego artykułu Oficjalnie potwierdzone darmowe gry w PS Plus – maj 2021 r.

Z utęsknieniem czekacie na oficjalne ogłoszenie gier, które Sony da nam za darmo w ramach PS Plus w maju 2021 roku? Witajcie w serwisie Mobilne-Technologie.Regionalnie.com w materiale, w którym przedstawiamy wam informacje o przeciekach i przewidywaniach dotyczących oferty PlayStation Plus na najbliższy miesiąc. Wszystkich goszczących po raz pierwszy na portalu informujemy, że nie są to nasze wymysły czy pobożne życzenia, a informacje z zagranicznych portali. Listę źródeł znajdziecie w opisie pod artykułem. 

PlayStation Plus maj 2021 – przecieki i prognozy darmowych gier – Gamers’ Republic.

PS Plus Video Pass

Na początek mamy dla Was ciekawą informację. Sony wprowadziło w Polsce testową usługę PlayStation Plus Video Pass. Daje ona dostęp do kilkunastu filmów oraz kilku seriali. Usługa została wprowadzona testowo i obecnie jest dostępna wyłącznie w Polsce. PS Plus Video Pass będzie dostępne dla subskrybentów PS Plus do 22 kwietnia 2022 roku. Za oglądanie filmów i seriali nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. By korzystać z usługi wystarczy pobrać na swoją konsolę aplikację PlayStation Plus Video Pass i już możecie oglądać filmy. Obecnie biblioteka filmów i seriali nie może się równać z tym co oferuje Netflix czy inne serwisy streamingowe, ale pewnie każdy znajdzie tam coś ciekawego. Na chwilę obecną można obejrzeć m.in. Zombieland 2, Jumanji The Next Level, Venom, Baby Driver, Blade Runner 2049 oraz 10 innych filmów i 6 seriali. Oferta prawdopodobnie będzie się zmieniała lub rozszerzała o nowe produkcje. Jeżeli już mieliście okazję przetestować tą usługę to dajcie znać, czy wszystko u Was działało jak trzeba. My obejrzeliśmy na razie 2 filmy, ale przy obu występowały problemy techniczne i co ok 10 – 20 minut odtwarzanie się przerywało i trzeba było uruchamiać film od nowa. Niestety film nie wznawiał się od momentu, w którym został przerwany i trzeba było go ręcznie przewijać, co było niezbyt wygodne.

A teraz przejdźmy do tego na co wszyscy czekacie czyli plotek i przecieków dotyczących darmowych gier w PS Plus. Oficjalnie gry powinny zostać potwierdzone przez Sony 28 kwietnia, a pobrać je będziemy mogli od wtorku 5 maja. Gry, o których Wam opowiemy za chwilę są jedynie przeciekami i plotkami – nie ma zatem żadnej gwarancji, że któraś z nich trafi do PS Plus.

PlayStation Plus maj 2021 – prognozowane gry

Hades

Na początek prognozy serwisu PSU. Portal ten w swoich prognozach umieścił 3 gry. Pierwszą z nich jest wielokrotnie nagradzany Hades. Tytuł ten to połączenie rogue-like z RPGiem, gdzie wcielamy się w Zagreusa – syna greckiego boga Hadesa. W grze wbrew woli ojca rządzącego podziemnym światem umarłych wyruszamy w podróż na Olimp. Na chwilę obecną tytuł ten nie jest dostępny w sklepie PlayStation, ani nie został oficjalnie zapowiedziany na konsole Sony. Jej twórcy jedynie poinformowali, że nie wykluczają wydania jej na inne platformy. Gra w wersjach na inne platformy posiada polskie napisy.

Judgment

Drugą prognozą z PSU jest Judgment – przygodowa gra akcji, w której jako detektyw prowadzimy kryminalną sprawę. W tytule tym wcielamy się w byłego prawnika, który prowadzi własną agencję detektywistyczną. Najnowsza sprawa, którą otrzymujemy do rozwiązania to skomplikowana i tajemnicza seria morderstw, popełnionych przez nieznanego sprawcę. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Civilization VI

Ostatnią propozycją do majowego PS Plus o jakiej wspomina PSU jest Cywilizacja 6. Gra ta jest turową strategią, w której budujemy naszą cywilizację, a każda podjęta przez nas decyzja otwiera nowe ścieżki rozwoju naszego mocarstwa. Sukces w tym tytule możemy osiągnąć na wiele sposobów, więc niezależnie czy preferujecie szlachtowanie wrogów na drobne kawałki, nawracanie ich na swoją wiarę czy może stawiacie na sojusze i rozwój technologiczny, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Szósta Cywilizacja trafiła jakiś czas temu za darmo do użytkowników Epic Games i musimy przyznać, że jest to ciekawy, wciągający i znacznie mniej skomplikowany niż się to wydaje na pierwszy rzut oka tytuł. Gra posiada polską wersję językową.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Drugim portalem publikującym informacje o prognozowanych grach do PS Plus na maj 2021 jest Realsport101. Serwis ten przewiduje, że w nasze ręce może trafić gra z uniwersum gwiezdnych wojen. Pierwszym  tytułem pojawiającym się w artykule jest Star Wars Jedi Upadły Zakon. Jest to przygodowa gra akcji, w której świat oglądamy z oczu trzeciej osoby. Wydarzenia z gry mają miejsce między trzecim, a czwartym epizodem filmowej sagi. W tytule tym wcielamy się w młodego padawana, który ukrywa się przed imperialnymi żołnierzami. Gra posiada polską wersję językową.

Star Wars: Squadrons

Drugim gwiezdnowojennym tytułem prognozowanym przez ten sam serwis jest Star Wars: Squadrons – kosmiczna strzelanka, w której możemy przemierzać galaktykę w statku Imperium lub Nowej Republiki. Akcja gry ma miejsce po 6 epizodzie filmowej sagi. W tytule tym możemy wcielić się w 2 pilotów, dzięki czemu poznamy toczący się konflikt z dwóch różnych punktów widzenia. Gra posiada polskie napisy.

Sackboy: A Big Adventure

Ostatnią grą prognozowaną przez Realsport101 jest Sackboy: Wielka przygoda – platformówka 3D, która pokazuje dalsze przygody sympatycznego bohatera znanego z serii LittleBigPlanet. Oprócz dodania trzeciego wymiaru, który otwiera nowe możliwości, tak samo jak w poprzednich grach z Sackboy’em możemy tu liczyć na kolorowe poziomy, typowe dla tego gatunku pokonywanie różnego rodzaju platform, unikanie przeszkód, trochę główkowania i świetną zabawę dla nawet 4 graczy. Gra posiada polską wersję językową.

Uncharted Lost Legacy

Kolejnym portalem publikującym listę gier jaka może trafić do oferty PlayStation Plus w maju 2021 jest Express.co.uk. Serwis ten na swoich łamach umieścił dość długą listę gier jakie mogą stać się darmowe w najbliższym miesiącu, a swoje przewidywania oparł o prognozy użytkowników Reddita. Pierwszym prognozowanym tytułem jest tu Uncharted Zaginione Dziedzictwo – jedyna część wspaniałej serii, która jeszcze nie trafiła do oferty PS Plus. Akcja gry ma miejsce w Indiach po wydarzeniach z 4 części Uncharted, a jej głównymi bohaterkami są Nadine i Chloe. Celem obu awanturniczek jest znalezienie starożytnego artefaktu – Kła Ganeśi. Gra oferuje nam to samo co czwarta część cyklu, możemy zatem liczyć na niezwykłą przygodę, zapierające dech w piersi krajobrazy, wymianę ognia, wybuchy i proste zagadki logiczne. Tytuł posiada polską wersję językową.

Gravity Rush 2

Drugą grą jaka przewija się przez prognozy wspomnianego serwisu jest Gravity Rush 2. Jest to trzecioosobowa gra akcji, w której mamy niezwykłą moc manipulowania grawitacją. W tytule wcielamy się w bohaterkę, która po utracie niezwykłych zdolności przenosi się do miasta w chmurach, gdzie powoli odzyskuje swoje umiejętności manipulowaniem grawitacją. Wykorzystuje je do pomagania mieszkańcom oraz walki z potworami, które przybywają na Ziemię wraz z tajemniczą burzą grawitacyjną. Tytuł posiada polskie napisy.

The Order 1886

Kolejnym tytułem wymienanym w prognozach do PlayStation Plus na maj jest The Order 1886 – trzecioosobowa gra akcji rozgrywająca się w steampunkowym Londynie w 19 wieku. Wcielamy się tu w długowiecznego rycerza Zakonu, który dzięki Czarnej Wodzie mocno spowolnił proces starzenia i od dziesięcioleci zwalcza wrogów. W grze będziemy sporo strzelali chowając się za osłonami, a także dzięki sekwencjom QTE korzystali z możliwości jakie daje nam spowolnienie czasu. Tytuł posiada polską wersję językową.

Marvel’s Spider-Man

Prognozy Express.co.uk nie pominęły też wielkiego hitu PS4, który już kilka razy przewijał się w prognozach. Mówimy tu o niesamowitym Marvel’s Spider-Man, który daje nam możliwość wcielenia się w człowieka pająka, bujania się na pajęczynach nad ulicami Nowego Jorku, robieniu sobie selfi, a przede wszystkim zwalczaniu przestępczości, która paraliżuje miasto. Tytuł posiada duży, piękny i wypełniony różnorodnymi aktywnościami otwarty świat, a sekwencje walki z przestępcami są bardzo widowiskowe i wciągające. Gra posiada polską wersję.

Gran Turismo Sport

Następnym tytułem wspominanym przez brytyjski serwis jest Gran Turismo Sport. Gra duży nacisk kładzie na rozgrywkę online, w której mamy codzienne i tygodniowe sezony. Gracze preferujący zabawę dla pojedynczego gracza mogą szlifować swoje umiejętności i poznawać zachowanie różnych pojazdów zaliczając kolejne lekcje, a następnie mogą brać udział w Ligach, gdzie rywalizujemy ze sztuczną inteligencją. W tytule mamy spory wybór licencjonowanych samochodów wyścigowych oraz prawdziwych torów i fikcyjnych tras. Gra posiada polskie napisy.

Terminator: Resistance

Innym tytułem z przecieków jest Terminator: Resistance – pierwszoosobowa strzelanka z elementami RPG, w której wcielamy się w członka ruchu oporu, który próbuje stawić czoła śmiercionośnym maszynom by ocalić ludzkość. Akcja gry ma miejsce w USA już po buncie maszyn, ale jeszcze przed wysłaniem do przeszłości słynnego modelu T-800. Jako główny bohater dołączamy do grupy ocalałych, która wyrusza w niezwykle niebezpieczną podróż przez zniszczone Stany by powstrzymać niosący śmierć przemarsz sztucznej inteligencji. Gra posiada polskie napisy.

The Pathless

Kolejną prognozą Express.co.uk do gier jakie mogą trafić do PS Plus w maju jest The Pathless – trzecioosobowa, przygodowa gra akcji stworzona przez studio odpowiedzialne za ciepło przyjęte Abzu. W tytule tym wcielamy się w Łowczynię, która stara się zdjąć klątwę rzuconą na jej świat. By to zrobić musimy udać się na tajemniczą wyspę pełną groźnych stworzeń. Nasza bohaterka mimo, że jest mistrzynią łucznictwa i posiada pomocnego w wędrówce orła, do starć z niebezpiecznymi, ognistymi istotami musi się odpowiednio przygotować. Podczas gry będziemy tu również eksplorowali antyczne ruiny oraz polowali na różnego rodzaju zwierzęta i rozwiązywali proste zagadki logiczne. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

Planet Coaster

Przedostatnim tytułem wspominanym przez brytyjski portal jest Planet Coaster – strategiczna gra ekonomiczna skupiona na budowie i zarządzaniu parkiem rozrywki. Gra pozwala nam na stworzenie wymarzonego wesołego miasteczka pełnego atrakcji, które sami chcielibyśmy odwiedzić. Główną atrakcją są tu jednak niesamowite kolejki górskie, które wywrócą nasz żołądek na drugą stronę i w sekundę opróżnią go z waty cukrowej i innych słodkości jakie zjedliśmy przed skorzystaniem z atrakcji naszego parku. Gra pozwala nam także obejrzeć nasze atrakcje oczami zwiedzających. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Marvel’s Avengers

Ostatnim typem brytyjczyków jest Marvel’s Avengers – trzecioosobowa gra akcji, która pozwala nam wcielić się w największych herosów z uniwersum Marvela. Jako jeden z bohaterów takich jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk, Thor czy innych mocarzy będziemy eksplorowali poziomy oraz wykorzystywali niepowtarzalne moce naszej postaci do eksterminacji wrogów. Tytuł jest grą usługą, która jest cały czas rozwijana, więc możemy się spodziewać rozszerzania dostępnych postaci, a także nowych wyzwań. Postacie z gry są wzorowane na swoich komiksowych odpowiednikach. Gra posiada polską wersję językową.

MLB The Show 21

Ostatnim serwisem do jakiego zajrzeliśmy po prognozy jest comicbook.com, który typuje 3 tytuły jakie mogą trafić do PS Plus w maju 2021. Pierwszą grą pojawiającą się w przeciekach tego portalu jest MLB The Show 21 – najnowsza odsłona popularnej w USA gry sportowej pozwalającej nam wcielić się w gwiazdy amerykańskiej ligi bejsbolowej. W październiku 2019 roku w ramach PS Plus otrzymaliśmy za darmo jedną z poprzednich wersji tego tytułu, ale przynajmniej na nas nie zrobiła ona dużego wrażenia. Zaznaczamy jednak, że za dużo o tym sporcie nie wiemy, stąd też nie do końca rozumieliśmy zasady gry. Tytuł ten trafił do Xbox Game Pass, stąd też prognoza, że Sony może się pokusić i również dać go bezpłatnie swoim graczom. Gra posiada tylko angielską wersję językową.

Skate City

Drugim tytułem prognozowanym przez wspomniany serwis jest Skate City – zręcznościowa gra o jeżdżeniu na deskorolce. Wcielamy się tu w skatera, który pokonuje różnorodne elementy miejskiego otoczenia wykonując efektowne triki. Na naszej desce będziemy mogli pozwiedzać kilka ciekawych i zróżnicowanych miejscówek takich jak Los Angeles, Barcelona czy Oslo. Za kasę zarobioną dzięki efektownej jeździe i kombosom będziemy mogli nabywać kosmetyczne elementy wyróżniające naszego skate’a oraz jego deskę. Tytuł ten pojawia się w prognozach, ponieważ zadebiutuje on na konsolach Sony w maju równocześnie z kolejnym PS Plus. Gra na innych platformach posiada polskie napisy.

Resident Evil 7

Ostatnim tytułem przewidywanym do majowej oferty PlayStation Plus jest Resident Evil 7. Jest to przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, który będzie Wam się śnił po nocach. Gra stawia duży nacisk na budowanie klimatu grozy i wywoływanie poczucia ciągłego zagrożenia. W siódmej części Rezydencji Zła wcielamy się w Ethan’a poszukującego swojej zaginionej żony. Trop prowadzi nas do porzuconej posiadłości na południu USA, w której mają miejsce dziwne i straszne zdarzenia. W tytule tym oprócz eksploracji kolejnych lokacji będziemy mierzyć się z wrogami, a także rozwiązywać proste zagadki logiczne.

Tak jak wspomnieliśmy na początku filmu, tytuły przedstawione w tym materiale to tylko prognozy, a linki do źródeł znajdziecie w opisie pod filmem. Jeżeli ten odcinek Wam się spodobał, to nie zapomnijcie zostawić łapki w górę. Dajcie znać w komentarzach czy takie gry w ofercie PS Plus w maju by Wam odpowiadały czy może nie. Nie zapomnijcie też napisać co myślicie o usłudze PlayStation Plus Video Pass, a jeżeli ją już testowaliście to czy działała u Was bez problemów.

Dzięki za oglądanie i do usłyszenia w kolejnych materiałach.

Źródła informacji o darmowych grach w PS Plus na maj 2021 r.

  • https://www.psu.com/news/playstation-plus-ps4-ps5-free-games-may-2021/
  • https://realsport101.com/ps-plus/cheap-playstation-games-ps4-ps5-ps-plus-exclusive-discounts-deals-offers-ps-store-sale-more/
  • https://realsport101.com/ps-plus/ps-plus-may-2021-release-date-announcement-time-free-ps4-ps5-games-predictions-and-more/
  • https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1427342/PS-Plus-May-free-PS5-PS4-games-Uncharted-Lost-Legacy-Terminator-Resistance-PlayStation
  • https://comicbook.com/gaming/news/playstation-plus-free-ps4-ps5-games-may-2021/
PS Plus maj 2021 – darmowe gry – prognozy i przecieki
5 out of 5 stars (5 / 5)
Średnia ocena: 4.7
Na podstawie: 16 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>