fbpx
PS Plus Marzec 2023 - darmowe gry

PS Plus Marzec 2023 r. – gry o wartości 1000 zł za darmo dla abonentów PlayStation Plus Essential!

Witajcie na portalu Mobilne Technologie w materiale o darmowych grach, jakie w marcu znajdą się w ofercie PS Plus Essential oraz wyższych pakietach abonamentu od Sony. Tym razem Japończycy ogłosili zestaw gier jaki trafi w nasze ręce trochę wcześniej niż mają to w zwyczaju. Okazją do ujawnienia darmowych tytułów na marzec było State of Play, które odbyło się w godzinach nocnych w czwartek 23 lutego.

Darmowe gry będziemy mogli dodać do swojej biblioteki od wtorku 7 marca w godzinach popołudniowych. Do tego czasu do swoich kont możemy przypisać zestaw tytułów udostępnionych na luty, w którym znajdują się naprawdę dobre gry. Jeżeli zatem jeszcze tego nie zrobiliście, to zachęcamy Was, aby nie zwlekać z tym. Więcej o grach na luty znajdziecie w artykule PS Plus Luty 2023 – darmowe gry w PlayStation Plus Essential.

PS Plus Essential na marzec 2023 r. – materiał z kanału Gamers’ Republic.

Battlefield 2042

Pierwszą darmową grą jaka się znajdzie w ofercie PS Plus Essential w marcu jest Battlefield 2042. Jest to pierwszoosobowa strzelanka nastawiona głównie na tryby dla wielu graczy. Akcja tego tytułu ma miejsce w nieodległej przyszłości, w której Stany Zjednoczone i Rosja stoją na krawędzi wojny. Tradycyjnie jak w poprzednich częściach, również w Battlefield 2042 wcielamy się w specjalistów 4 klas, którzy różnią się od siebie wyposażeniem i gadżetem lub umiejętnością. Potyczki możemy toczyć na 7 rozległych i zróżnicowanych mapach dostępnych w podstawowym trybie rozgrywki. Poruszamy się po nich pieszo jak również z pomocą wszelkich pojazdów dostępnych na danej mapie. W tej części Battlefielda nowością jest ciągła zmiana pola bitwy, na którym toczymy walkę, czy to poprzez działania wojenne czy warunki atmosferyczne. Gra umożliwia zabawę w kilku trybach: Podbój i Przełamanie znanych z poprzednich części oraz Hazard Zone – nowym trybie, w którym zadaniem graczy jest zebranie dysków z danymi oraz ewakuacja z nimi. Oprócz tego gra posiada również tryb Battlefield Portal, w którym do naszej dyspozycji są oddane klasyczne mapy z poprzednich części gry. Map mamy łącznie 6 – 2 z Battlefield 1942, 2 z Bad Company 2 i 2 z cieszącego się nadal dużym zainteresowaniem graczy Battlefield 3. Gra może się pochwalić średnią oceną na Metacritic 63/100 dla wersji PS5. Tytuł posiada polską wersję językową i obecnie w cyfrowym sklepie PlayStation kosztuje 299,90 zł na PlayStation 4 oraz 349,90 zł na PS5. Battlefield 2042 zostanie udostępniony w wersji na PS4 i PlayStation 5.

Minecraft: Dungeons

Drugim tytułem jaki trafi do PlayStation Plus we wtorek 7 marca jest Minecraft: Dungeons. To przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Minecrafta znanego każdemu, kto miał styczność z komputerem lub Internetem. Spin-off przenosi nas do świata fantazy zbudowanego tak jak pierwowzór na wokselach. Głównym przeciwnikiem w Minecraft: Dungeons jest Arcyzłosadnik oraz jego armia wiernych potworów, którym gracz musi stawić czoła w ciele jednego z kilkunastu dostępnych bohaterów. Różnią się oni wyłącznie wyglądem. W ciele bohatera będziemy musieli przemierzać proceduralnie generowane lochy, bagna, kaniony i inne lokacje, w których roi się od wrogów oraz pułapek. Na swojej drodze napotkamy zarówno proste do pokonania mięso armatnie, jak również znacznie potężniejszych bossów, którzy stanowią dużo poważniejsze wyzwanie. Walka ma zręcznościowy charakter, a całą akcję gry obserwujemy z góry. Naszego bohatera rozwijamy zdobywając coraz lepszy rynsztunek, a sama zabawa przypomina tą znaną z Diablo i co najważniejsze wciąga i daje dużą satysfakcję z mordowania wrogów i rozwijania ekwipunku. Gra może się poszczycić średnią oceną na Metacritic w wysokości 78/100 dla wersji na PlayStation 4. Tytuł posiada polskie napisy i w chwili tworzenia tego materiału, kosztuje 89 zł w cyfrowym sklepie PlayStation. Minecraft: Dungeons zostanie udostępnione w wersji na PS4, ale posiadacze aktualnej generacji konsol bez problemu uruchomią go w ramach wstecznej kompatybilności.

Code Vein

Trzecią i ostanią grą jaka trafi do PS+ 7 marca 2023 r. jest Code Vein czyli RPG z akcją osadzoną po upadku ludzkości, w którym wcielamy się w wampiry. Są one pozostałością po ludzkości, ale pozbawioną człowieczeństwa i wspomnień z czasów, kiedy byli ludźmi. Wampiry dysponują nadludzkimi mocami, które są pomocne w przemierzaniu postapokaliptycznego świata i szukaniu odpowiedzi na pytanie co doprowadziło do upadku ludzkości. Code Vein czerpie garściami z serii Dark Souls, ale jej stylistyka bardziej przypomina mroczne anime. W grze przemierzamy lokacje wypełnione różnego rodzaju mniej i bardziej wymagającymi wrogami, a od czasu do czasu natykamy się na potężnych bossów. Ważną częścią rozgrywki jak na wampiry przystało jest tu wysysanie krwi za pomocą Blood Veil pełniącego również rolę zbroi. Jeżeli nam się to uda, to będziemy mieli możliwość skorzystania ze specjalnych umiejętności o różnorodnych efektach. Podobnie jak w Soulsach posługujemy się tu różnego rodzaju bronią białą od mieczy, przez topory, młoty i inne żelastwo. W grze towarzyszy nam kompan sterowany przez komputer, który okazuje się całkiem pomocny w starciach z wrogami. Gra w serwisie Metacritic ma ocenę 70/100 dla wersji na PlayStation 4. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej i obecnie w sklepie cyfrowym PlayStation możecie go dostać za 299 złotych. Code Vein otrzymamy w wersji na PS4, ale w ramach wstecznej kompatybilności uruchomimy go również na PS5.

Jeżeli nasz artykuł przypadł Wam do gustu, to dajcie znać w komentarzu czy gry jakie trafią do PlayStation Plus Essential w marcu Wam się podobają, a jeżeli nie, to jakich tytułów oczekujecie w ramach tej usługi. Abonentom PS Plus Extra i Premium przypominamy o tym, że do Katalogu Gier i Katalogu Klasyki trafiły nowe tytuły, o których opowiadamy w artykule PS Plus Extra i PS Plus Premium – luty 2023 – nowe gry w Katalogu Gier i Katalogu Klasyki.

Naszym zdaniem marcowy zestaw darmowych gier w PS Plus jest całkiem przyzwoity i już szykujemy wolne miejsce na nowe gry. Dzięki za przeczytanie artykułu do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *